Francja. Policja zlikwidowała Cherifa Chekatta, sprawcę strzelaniny w Strasburgu

Francja. Policja zlikwidowała Cherifa Chekatta, sprawcę strzelaniny w Strasburgu

Policja zlikwidowała w czwartek Cherifa Chekatta, sprawcę strzelaniny w Strasburgu; obława z udziałem grupy interwencyjnej RAID i przy wsparciu śmigłowca rozpoczęła się około godz. 21 – podał dziennik „Le Figaro”, powołując się na źródła policyjne.

Akcję policyjną podjęto na pograniczu dzielnic Meinau i Neudorf, gdzie we wtorek wieczorem urwał się ślad za napastnikiem.

Chekatt strzelał do policji, zanim sam został zastrzelony w magazynie, w którym się ukrywał przy ulicy Lazaret.

Podczas wtorkowego ataku Chekatta zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta. Był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni.

Był notowany w tzw. kartotece „S”, co oznacza, że mógł stanowić „zagrożenie terrorystyczne”, śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne.

Rano w dniu ataku usiłowała go aresztować żandarmeria, był on bowiem poszukiwany za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa.

Minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner poinformował, że trzy osoby ranne w czasie strzelaniny wyszły wcześniej w czwartek ze szpitala.(PAP)

fot.RONALD WITTEK/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*