Francja. Po zamachach w Paryżu – 2 tys. policyjnych obław, 210 zatrzymań

fot.Ian Langsdon/EPA

fot.Ian Langsdon/EPA

W poszukiwaniu podejrzanych o udział w zamachach terrorystycznych w Paryżu z 13 listopada – zamachowców, którzy przeżyli oraz tych, którzy im pomagali – francuska policja przeprowadziła ponad 2000 obław i zatrzymała 210 osób.

Siedmiu zamachowców zginęło, kolejni dwaj są wciąż poszukiwani.

Podczas przeszukań w domach i mieszkaniach znaleziono 320 sztuk broni palnej, w tym 30 sztuk broni wojskowej – poinformował we wtorek francuski premier Manuel Valls w radiu Europe 1.

Po terrorystycznych zamachach w Paryżu, w których zginęło 130 osób, ogłoszono we Francji stan wyjątkowy. Ma obowiązywać do 26 lutego, ale Valls nie wykluczył, że zostanie przedłużony. Będzie to zależało od stopnia zagrożenia. Na mocy stanu wyjątkowego siły bezpieczeństwa mogą m.in. dokonywać przeszukań i zatrzymań bez nakazu sądowego.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*