Francja. Hollande zapowiada naloty na Państwo Islamskie w Iraku

Francja. Hollande zapowiada naloty na Państwo Islamskie w Iraku

Francja weźmie udział w prowadzonych pod przewodnictwem USA atakach lotniczych na cele Państwa Islamskiego w Iraku – zapowiedział w czwartek francuski prezydent Francois Hollande.

Francuskie naloty na pozycje dżihadystów w Iraku rozpoczną się „gdy tylko zidentyfikujemy cele, co nastąpi wkrótce” – podkreślił Hollande, a jednocześnie wykluczył udział swojego kraju w operacjach militarnych przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii.

„Postanowiłem pozytywnie odpowiedzieć na (apel) władz irackich o zapewnienie wsparcia z powietrza” – powiedział Hollande na konferencji prasowej, zastrzegając zarazem: „Nie wyjdziemy ponad to. Nie będzie (francuskich) żołnierzy sił lądowych i będziemy interweniować tylko w Iraku”. (PAP)

Na zdjęciu: Prezydent Francji Francois Hollande fot.Ian Langsdon/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*