Francja. Druga osoba poszukiwana przez władze w związku z zamachami

Policja francuska poszukuje informacji o tym mężczyźnie fot.French Ministry of the Interior/EPA

Policja francuska poszukuje informacji o tym mężczyźnie fot.French Ministry of the Interior/EPA

Druga osoba bezpośrednio powiązana z zamachami w Paryżu jest poszukiwana przez władze – podała we wtorek agencja AP, powołując się na anonimowe źródła we władzach.

AP podaje, że analiza sposobu przeprowadzenia piątkowych zamachów wskazuje, że wziął w nich udział jeszcze jeden, nie brany wcześniej pod uwagę zamachowiec. Jego tożsamości na razie nie ustalono.

W piątek wieczorem podano, że na miejscu zamachów zginęło siedmiu napastników: po trzech w okolicach stadionu narodowego Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, a jeden w położonej nieopodal restauracji.

Dotychczas jedynym poszukiwanym był 26-letni Belg Salah Abdeslam, brat jednego z zamachowców samobójców z Paryża. Władze podejrzewają Salaha, że był częścią ekipy zabójców, którzy zaatakowali Paryż. Zdaniem władz to on wynajął samochód Volkswagen Polo, którym zamachowcy podjechali do sali koncertowej Bataclan, gdzie dokonali masakry 89 osób.

W niedzielę Belgia wydała za nim międzynarodowy list gończy. Ostrzegła w nim, że poszukiwany jest niebezpieczny, i odradziła jakiekolwiek działanie na własną rękę.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*