Dwóch zamachowców zapewne przybyło przez Grecję

Dwóch zamachowców zapewne przybyło przez Grecję

Drugi z podejrzanych o dokonanie zamachów w Paryżu najprawdopodobniej przybył przez Grecję – poinformował w sobotę wieczorem Reuters powołując się na greckie źródła rządowe.

Wcześniej tego dnia wiceszef greckiego MSW Nikos Toskas powiedział, że jeden ze sprawców piątkowych zamachów w Paryżu, który miał przy sobie syryjski paszport, dostał się na terytorium Unii Europejskiej w październiku przez Grecję; przedostał się jako imigrant na wyspę Leros w archipelagu Dodekanezów na Morzu Egejskim i „został tam zidentyfikowany zgodnie z zasadami UE”.

„Jest bardzo prawdopodobne, że drugi z podejrzanych również przybył przez Grecję. Śledztwo trwa” – cytuje Reuters greckie źródło rządowe.

Francuska prokuratura zrewidowała w sobotę liczbę zamachowców z ośmiu do siedmiu, dodając, że sześciu z nich „wysadziło się w powietrze”. Potwierdziła ponadto, że jednego z nieżyjących napastników w sali Bataclan zidentyfikowano jako 30-letniego Francuza, który był notowany, ale nigdy nie przebywał w więzieniu.(PAP)

fot.Zoltan Gergeley/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*