Donald Trump spotkał się z królową Elżbietą II

Donald Trump spotkał się z królową Elżbietą II

Amerykański prezydent Donald Trump spotkał się w piątek, na zakończenie swojego oficjalnego programu wizyty w Zjednoczonym Królestwie, z brytyjską królową Elżbietą II. Kolejne dwa dni spędzi na wypoczynku w Szkocji, skąd pochodziła jego matka.

Trump – który wielokrotnie publicznie mówił o swoim podziwie dla brytyjskiej monarchini, nazywając ją „wspaniałą kobietą” – został przyjęty na zamku w Windsorze, choć jego podróż do Wielkiej Brytanii nie miała formalnie statusu pełnej wizyty państwowej.

Amerykański prezydent został podjęty z honorami podczas niespełna półgodzinnej herbaty z królową, poprzedzonej krótką ceremonią z udziałem gwardii honorowej, w trakcie której odegrano hymn Stanów Zjednoczonych.

Elżbieta II przyjęła Trumpa wraz z pierwszą damą, Melanią, w dębowym saloniku na zamku w Windsorze, tym samym, w którym w 2016 roku podjęła Baracka Obamę i jego małżonkę Michelle, a w 2008 roku – George’a W. Busha.

Brytyjscy dyplomaci od miesięcy przekonywali na łamach prasy, że spotkanie Trumpa z królową może być szczególnie istotnym elementem wizyty ze względu na fakt, że matka prezydenta była oddaną monarchistką.

Uwagę komentatorów zwróciło to, że prezydent nie ukłonił się przed królową, co – choć ukłon nie jest wymagany od obcokrajowców – stanowiło odejście od przyjętego protokołu.

Wcześniej Trump wziął udział w spotkaniu dwustronnym i wspólnej konferencji prasowej z premier Theresą May w podmiejskiej rezydencji szefowej rządu w Chequers, a także odwiedził z nią akademię wojskową w Selhurst.

Większość wizyty amerykańskiego prezydenta została świadomie zaplanowana poza Londynem w celu uniknięcia zakłóceń związanych z masowymi protestami przeciwko jego polityce. Według sondażu firmy badawczej YouGov aż 49 proc. Brytyjczyków było także przeciwnych spotkaniu Trumpa z królową Elżbietą II, co było jednym z powodów zorganizowania niższej rangą, roboczej wizyty zamiast pełnego programu państwowego.

Po zakończeniu spotkań w piątek wieczorem Trump uda się do Szkocji, gdzie spędzi dwa dni na należącym do niego polu golfowym. Następnie wyleci do Helsinek, gdzie w poniedziałek spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

fot. GT PAUL RANDALL RLC/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE

Categories: Świat

Comments

  1. Ezy
    Ezy 14 lipca, 2018, 13:03

    Oczywiście nasz burak in chief znów popisał się „dobrymi” manierami, wyłażąc przed i nie dostrzegając swojej gospodyni. Staruszka królowa kilkakrotnie usiłowała wydostać się zza jego pleców, czego ten burak nawet nie zauważył.

    Reply this comment
    • Adam
      Adam 16 lipca, 2018, 07:58

      Myslalem ze jestem osamotniony w ocenie Kolegi Kierownika….Chicagowscy Lechici są bowiem
      w większości zdeklarowanymi wielbicielami tego inmdywiduum…Dziękuje za podniesienie mnie na duchu.

      Reply this comment
  2. Ola
    Ola 14 lipca, 2018, 17:25

    Boze widzisz a nie grzmisz!!

    Reply this comment
  3. krzych
    krzych 15 lipca, 2018, 10:54

    Buahahahaha caly Trump!
    Tylko fragmencik, calosc znajdziecie http://www.dailymail.co.uk/news/article-5954517/PIERS-MORGAN-close-personal-Donald-Air-Force-One.html
    UWAGA dla ludzi o mocnych nerwach!!!!
    ‘We would make a great deal with the United Kingdom because they have product that we like. I mean they have a lot of great product. They make phenomenal things, you know, and you have different names – you can say “England”, you can say “UK”, you can say “United Kingdom” so many different – you know you have, you have so many different names – Great Britain. I always say: “Which one do you prefer? Great Britain? You understand what I’m saying?’

    ‘You know Great Britain and the United Kingdom aren’t exactly the same thing?’

    ‘Right, yeah. You know I know, but a lot of people don’t know that. But you have lots of different names. The fact is you make great product, you make great things. Even your farm product is so fantastic.’

    Reply this comment
  4. zza kałuży
    zza kałuży 15 lipca, 2018, 19:42

    Inne zdjęcia pokazały tego chama od tyłu i wtedy zobaczyliśmy że jego marynarka była wymięta jak wyjęta psu z gardła.
    *
    To znaczy, że zarówno najeta służba jak i własna żona mają w dupie jak sie ich „pan” prezentuje publicznie.

    Reply this comment
  5. krzych
    krzych 15 lipca, 2018, 20:58

    Buahahahaha caly Trump!
    Tylko fragmencik, calosc znajdziecie dailymail.co.uk/news/article-5954517/PIERS-MORGAN-close-personal-Donald-Air-Force-One.html
    UWAGA dla ludzi o mocnych nerwach!!!!
    ‘We would make a great deal with the United Kingdom because they have product that we like. I mean they have a lot of great product. They make phenomenal things, you know, and you have different names – you can say “England”, you can say “UK”, you can say “United Kingdom” so many different – you know you have, you have so many different names – Great Britain. I always say: “Which one do you prefer? Great Britain? You understand what I’m saying?’

    ‘You know Great Britain and the United Kingdom aren’t exactly the same thing?’

    ‘Right, yeah. You know I know, but a lot of people don’t know that. But you have lots of different names. The fact is you make great product, you make great things. Even your farm product is so fantastic.’

    Reply this comment
    • Adam
      Adam 16 lipca, 2018, 08:06

      Sądząc po tym co slysze tu w Chicago obawiam sie ze niewielu Rodakow czyta Daily Mail i i słucha wiadomosci poza FoxNews i Guru Rzepkowskiego.
      Nie dalej jak wczoraj otrzymalem e-mail od pewnego Chrześcijanina, zakochanego w trumpie.
      Mówi sie że GOPD BLESS AMERICA…..Skąd więc ten dopust Boży?

      Reply this comment
  6. WIKI
    WIKI 16 lipca, 2018, 08:34

    tam takie czepianie sie drobiazgow nalezy do ludzi malostkowych i ciemnych,takie pierdu ,pierdu , stare krolewskie etykiety i protokoly ,kogo dzis zajmuja
    Trump ma wielka wladza,jako prezydent Usa a ta stara krolowa babcia , nie daje nawet sobie rady z wlasnymi potomkami, ktorzy nagminnie lamia jej zasady i robia co chca ,zenia sie z prostaczkami i ta Megan , nie jest nawet czystej bialej rasy
    ,monarchia angielska ,to przezytek historyczny i wszyscy swiatowi politycy nie musza sie tej monarchi nisko klaniac.

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 16 lipca, 2018, 15:57

      „nie jest nawet czystej bialej rasy”
      *
      Cały polonijny kołtun, cham i rasista.
      Sam z pewnością jest czystej rasy.
      Kałmucko-ukraińskiej, piękny jak skrzyżowanie Rydzyka z Terleckim.

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*