Chiny. Szczyt APEC: krótkie spotkanie Obamy i Putina, ale bez rozmowy

Chiny. Szczyt APEC: krótkie spotkanie Obamy i Putina, ale bez rozmowy

Pierwsze od lipca br. spotkanie twarzą w twarz prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina, do którego doszło w poniedziałek na szczycie organizacji APEC w Pekinie, było przelotne i obyło się bez wymiany zdań – powiedziało źródło we władzach USA.

Teoretycznie przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy przez kilka minut czekali na wspólne zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) – relacjonował dziennikarz, który z bliska przyglądał się całej scenie.

Jednak wysoki rangą przedstawicieli amerykańskiej administracji uciął spekulacje o rozmowie prezydentów, podkreślając, że było to jedynie „przelotne spotkanie, podczas którego nie było czasu na dyskusję o (jakichkolwiek) kwestiach”.

Obama i Putin spotkali się twarzą w twarz w Pekinie po raz pierwszy od lipca. Media już od pewnego czasu zastanawiały się, czy przywódcy wykorzystają tę okazję, by porozmawiać o kryzysie na wschodniej Ukrainie, gdzie wspierani przez Moskwę separatyści walczą z siłami ukraińskimi, wysłanymi przez cieszący się poparciem Zachodu rząd w Kijowie.(PAP)

 

Na zdjęciu: Barack Obama (z lewej) i Władimir Putin (z prawej) podczas szytu APEC fot.Narendra Shrestha/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*