Cameron po atakach w Brukseli: nie pozwolimy, by terroryści zwyciężyli

David Cameron fot.Stephanie Lecocq/EPA

David Cameron fot.Stephanie Lecocq/EPA

Nigdy nie pozwolimy, żeby terroryści zwyciężyli – oświadczył we wtorek premier w. Brytanii David Cameron po posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA poświęconym atakom w Brukseli.

„Mamy do czynienia z bardzo konkretnym zagrożeniem terrorystyczny w różnych krajach europejskich i musimy skonfrontować się z nim na wszelkie możliwe sposoby” – powiedział Cameron, apelując o solidarność.

„Dzisiaj jest dzień współczucia, kondolencji, ale także wzmocnienia naszego własnego bezpieczeństwa” – dodał.

Szef brytyjskiego rządu oznajmił, że rozmawiał z belgijskim premierem Charles’em Michelem, któremu przekazał kondolencje i zaoferował wszelką pomoc.

Dodał, że zdecydował o wzmocnieniu obecności policyjnej na lotniskach, w portach i w metrze. Alert antyterrorystyczny utrzymano na obowiązującym od sierpnia 2014 roku czwartym poziomie (w pięciostopniowej skali).

Według najnowszych danych w atakach w Brukseli, na międzynarodowym lotnisku i w metrze, zginęło 34 ludzi.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*