Atak nożownika w Hamburgu, jedna osoba nie żyje

Atak nożownika w Hamburgu, jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła w ataku z użyciem noża, do którego doszło w piątek w jednym z supermarketów w Hamburgu; sprawca został zatrzymany – poinformowała niemiecka policja. Kilka osób zostało rannych. Policja nie ma na razie informacji o motywach napastnika.

„Mężczyzna bez ostrzeżenia zaatakował klientów, mamy jednego zabitego i kilku rannych” – powiedziała rzeczniczka policji Heike Uhde.

„Bild” poinformował, że uzbrojony w maczetę napastnik wtargnął do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. O godz. 15.11 do straży pożarnej napłynęły pierwsze zgłoszenia o zajściu. „Bild” podał, że napastnik krzyczał „Allahu Akbar”.

Napastnik uciekł, został jednak zatrzymany pół godziny po ataku. Jak pisze „Bild”, związany mężczyzna umazany krwią został odtransportowany z miejsca przestępstwa policyjnym samochodem.

Telewizja NTV podała, że zdaniem policji sprawca działał sam. Początkowo media pisały o poszukiwaniu drugiej osoby. Policja nie zidentyfikowała dotychczas sprawcy. Nieznany jest też motyw ataku. (PAP)

fot. EPA/MARCEL KUSH

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*