Aktor Steven Seagal otrzymał rosyjskie obywatelstwo

Steven Seagal (z prawej) i Władimir Putin fot.AlexeiDruzhinin/Sputnik/EPA

Steven Seagal (z prawej) i Władimir Putin fot.AlexeiDruzhinin/Sputnik/EPA

Amerykański aktor kina akcji i reżyser Steven Seagal otrzymał obywatelstwo Rosji. Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał prezydent Władimir Putin – poinformowano w czwartek na stronie Kremla.

We wrześniu w rozmowie z dziennikarzami na festiwalu filmowym na Sachalinie Seagal zasygnalizował, że wkrótce może zostać rosyjskim obywatelem. „Myślę, że rosyjskie obywatelstwo jest gdzieś na horyzoncie. Bardzo chciałbym kilka miesięcy w roku spędzać z przyjaciółmi w Rosji, z ludźmi, którzy mnie tutaj kochają i na mnie czekają” – mówił 64-letni gwiazdor.

Na początku 2016 roku informowano, że Seagal otrzymał obywatelstwo Serbii.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek dziennikarzom, że aktor jest „znany ze swych ciepłych uczuć do naszego kraju, czego nigdy nie ukrywał”. „Zarazem jest on znanym aktorem, co było powodem przyznania mu obywatelstwa Federacji Rosyjskiej” – oznajmił.

Sam Seagal nie skomentował od razu tych informacji, choć wcześniej wielokrotnie w wystąpieniach w rosyjskich mediach nie szczędził Władimirowi Putinowi pochwał. Np. w 2013 roku w wywiadzie dla telewizji RT nazwał Putina „jednym z największych światowych przywódców, o ile nie największym żyjącym przywódcą”.

Wcześniej rosyjskie obywatelstwo otrzymali inni znani obcokrajowcy, m.in. francuski aktor Gerard Depardieu czy amerykański bokser Roy Jones Jr. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*