Renta chorobowa z Urzędu Ubezpieczeń Społecznych

fot.Pixabay.com

Dziś o dokumentach i informacjach, które Państwo powinni przygotować w przypadku składania wniosku o rentę chorobową w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych (SSA).

W roku 2016 ponad 10 milionów osób niezdolnych do pracy oraz osób będących na ich utrzymaniu otrzymało świadczenia z ponad 11 miliardów dolarów rent chorobowych wypłacanych miesięcznie przez Urząd Ubezpieczeń Społecznych. Niezdolność do pracy możne dotyczyć każdego: badania pokazują, że 20-letni pracownik ma jedną szansę na cztery, żeby stać się niezdolnym do pracy przed uzyskaniem pełnego wieku emerytalnego.

Czas, kiedy osoba staje się niepełnosprawna, może być bardzo stresującym okresem w życiu danej osoby. Pojawia się wiele pytań i niewiadomych w okresie przechodzenia od statusu pracownika do statusu osoby niezdolnej do pracy ze względu na stan zdrowia. Podczas gdy pracodawca może zaoferować krótko- lub długotrwałe świadczenia inwalidzkie, większość osób zmagających się z niesprawnością, składa wniosek o rentę chorobową w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych.

Kiedy znajdą się Państwo w obliczu niepełnosprawności i nie wiedzą, od czego zacząć, aby otrzymać pomoc, Urząd Ubezpieczeń Społecznych zachęca do odwiedzenia strony internetowej www.socialsecurity.gov/disabilityssi. Na portalu można w sposób najbardziej dogodny złożyć wniosek o rentę inwalidzką. Mogą też Państwo skontaktować się z nami dzwoniąc pod bezpłatny numer 1(800) 772-1213 lub odwiedzić lokalne biuro Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, aby złożyć wniosek o świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Podczas ubiegania się o świadczenia, powinni Państwo być przygotowani do udzielenia odpowiedzi na liczne pytania, między innymi:

Od kiedy trwa niezdolność do pracy

– daty ostatnio wykonywanych prac
– nazwy, adresy, numery telefonów i daty wizyt lekarskich oraz wizyt w klinikach
– nazwy leków i dawki zażywanych leków i rodzaje wykonanych badań
–informacje o stanie cywilnym (związek małżeński).

Również mogą się Państwo starać o zasiłek uzupełniający (SSI) do renty inwalidzkiej. Zasiłek uzupełniający SSI oferowany jest osobom o niskich dochodach i stanie majątkowym oraz osobom, które nie mają wymaganej długości zatrudnienia objętego opodatkowaniem na ubezpieczenie społeczne. Wówczas osoba składająca podanie o SSI w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych musi udzielić informacji dotyczących:

warunków mieszkaniowych i miesięcznych wydatków łączne z wydatkami osób razem zamieszkujących
źródeł dochodów swoich i współmałżonka
zasobów finansowych łącznie z kontami bankowymi, pojazdami, i innymi inwestycjami.

Zestaw startowy na rentę jest również dostępny na naszej stronie internetowej (tylko po angielsku). www.socialsecurity.gov/disability/disabilitystarterkits.htm.

Proszę pamiętać, że jesteśmy z Państwem w najtrudniejszych chwilach Waszego życia. Urząd Ubezpieczeń Społecznych pomaga zabezpieczyć dzień dzisiejszy i przyszłość znaczącymi świadczeniami dla osób niepełnosprawnych. Jesteśmy więc z Państwem nie tylko podczas emerytury. Więcej informacji można zasięgnąć na stronie www.socialsecurity.gov.

Marian Sułkowski, Urząd Ubezpieczeń Społecznych

Ubezpieczenie społeczne niesie pomoc starszym Amerykanom, pracownikom, którzy utracili zdolność do pracy, oraz rodzinom, w których zmarł żywiciel. Obecnie około 167 milionów osób odprowadza składki do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, a 59 milionów co miesiąc korzysta ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Obecny system ubezpieczeń społecznych polega na tym, że osoby pracujące płacą podatki na rzecz tego systemu. Gromadzone środki są wykorzystywane na wypłaty świadczeń dla:

– emerytów

– osób niezdolnych do pracy

– spadkobierców zmarłych pracowników oraz

– osób będących na utrzymaniu świadczeniobiorców.

Kontakt z Social Security

Na portalu internetowym www.socialsecurity.gov można:

stworzyć konto „my Social Security”, gdzie znajduje się wyciąg z konta Social Security, a także m.in. sprawdzić swoje dochody, wydrukować pismo weryfikujące świadczenia, zmienić dane dotyczące bezpośrednich depozytów, zwrócić się o zastępczą kartę ubezpieczenia społecznego, uzyskać nowy formularz 1099/1042S oraz:

– złożyć wniosek o emeryturę, rentę inwalidzką i świadczenia Medicare

–znaleźć adres lokalnego urzędu Social Security

– poprosić o nową kartę Medicare

– znaleźć pełne teksty naszych publikacji oraz

– zyskać odpowiedzi na często zadawane pytania.

Niektóre usługi są dostępne tylko po angielsku.

Bezpłatny telefon

Oprócz korzystania z portalu internetowego można także telefonować do nas bezpłatnie pod nr 1(800) 772-1213. Wszystkie zgłoszenia traktujemy jako poufne.

– Aby rozmawiać po hiszpańsku, prosimy nacisnąć 2.

– Dla wszystkich innych języków prosimy nacisnąć 1 i wysłuchać automatycznych

wskazówek głosowych po angielsku, dopóki nie odezwie się osoba przyjmująca

zgłoszenia.

– Ta osoba skontaktuje się z tłumaczem, który pomoże w rozmowie.

– Usługi tłumaczy są bezpłatne.

Odpowiadamy na konkretne pytania w godz. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku.

Categories: SSA

Comments

 1. ;/
  ;/ 30 października, 2017, 10:33

  najlepsze zdanie jestesmy dla panstwa w panstwa najtrudniejszych chwilach…. kpina~~~!!!!

  Reply this comment
 2. kazimierz chicago polska
  kazimierz chicago polska 15 listopada, 2018, 09:04

  jak tu zyc rozliczałem się przez 20 lat i otrzymuje ss, w wysokości 450 $ to skandal i na domiar tego podczas pracy w darien ill.uleglem poważnemu wypadkowi za który dostałem odszkodowanie 40 tys$ czyli polowe tego co mi się nalezalo bo wieksza polowe zgarnęli bezczelnie adwokaci złodzieje !!to jak mam mowic dobrze o usa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!proszę mi wytlumaczyc!!!!skandal

  Reply this comment
 3. Anonim
  Anonim 5 marca, 2019, 16:17

  wieksza polowa, hahaha

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*