Z działalności Związku Narodowego Polskiego

Już słychać kolędy, już pachnie świętami…

W Klubie Seniora na północnej stronie metropolii chicagowskiej, który ma swoją lokalizację w głównym biurze Związku Narodowego Polskiego w środę 14 grudnia 2011r. jak co roku odbyło się bożonarodzeniowe przyjęcie.

 

Na takie spotkania zapraszani są nie tylko członkowie Związku Narodowego Polskiego, ale wszyscy chętni i zainteresowani. W tym roku przyszło wielu seniorów ze swoimi rodzinami, urzędnicy ZNP: wiceprezeska Teresa Abick, sekretarz Karol Komosa, dyrektor sprzedaży Józef Magielski, jak i zaproszeni goście: prezeska i wiceprezeska Związku Polek w Ameryce, Delphine Huneycutt i Sharon Zago, wiceprezeska Zrzeszenia Katolickiego Polsko- Amerykańskiego, Anna Sokołowski z asystentką Mary Jane Robles, przedstawiciele banku ZNP: Lisa Formanski, Robert Maycon i Make Bogniewski. Przyjęcie zorganizowali pracownicy związkowego Wydziału Public Relations, Sportu i Młodzieży, na czele którego stoi wiceprezes Paweł Odrobina. Przy wejściu każdy gość dostał mały prezent, niespodziankę.

 

Tradycyjny, bezmięsny wigilijny posiłek przygotowany przez restaurację Magnolia z Chicago poprzedziły życzenia i dzielenie się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd i bożonarodzeniowych pastorałek szybko minął czas, zawsze wyczekiwany, bo dla niektórych jest to może jedyna okazja do spotkania starych znajomych.

 

W przygotowaniu tej imprezy uczestniczyli pracownicy Wydziału Public Relations, Sportu i Młodzieży: Joan Oskorep, Robert Jadach i Krystyna Białasiewicz, a także wydatnie pomagały pracownice Związku Narodowego Polskiego: Halina Kuczyński, Nina Budzik, Wanda Penar, Anna Burszczyk i Zofia Gajda. Plan i program następnych spotkań Klubu Seniora zostanie rozesłany wszystkim po Nowym Roku. Przewidziane są różne interesujące prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi i może jakieś niespodzianki.

 

Tekst:

Krystyna Białasiewicz

Zdjęcia:

Robert Jadach

Categories: Sprawy Polonijne

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*