Wycieczka do Polski

W listopadzie po raz kolejny uczniowie klas maturalnych ze Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II w Lemont i Romeoville oraz św. Maksymiliana Marii Kolbe przy Parafii św. Konstancji w Chicago brali udział w wycieczce do Polski. Grupę stanowiło 45 osób. Obecna była Jolanta Tatara, dyrektorka Polskiej Szkoły Jana Pawła II, a także nauczyciele: Małgorzata Radzik, Halina Żurawski, Paweł Skrzyniarz oraz opiekun z ramienia zarządu Kazimierz Kozłowski.
Program obejmował zwiedzanie Warszawy, Krakowa, Oświęcimia, Zakopanego i Wieliczki. Młodzież wędrowała również ,,Śladami Jana Pawła II po Małopolsce”, a więc Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Sanktuarium w Łagiewnikach. Ważnym elementem wycieczki była uroczysta Msza Święta przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, którą w intencji młodzieży odprawił ojciec Jan Berny. Młodzi pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium oraz zabytkową bibliotekę.
Program wycieczki obfitował w spotkania ze wspaniałymi i znanymi osobistościami, takimi jak: ks. profesor Michał Heller oraz profesor AGH Zygmunt Kolenda. Uczniowie zostali przyjęci na audiencji przez Kardynała Stanisława Dziwisza. Poznali się również ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionego Liceum Jana III Sobieskiego w Krakowie.
Wyjazd do Polski dla wielu z tych młodych ludzi był ogromnym przeżyciem. Tym bardziej, że zobaczyli oni Polskę po raz pierwszy w swoim życiu. Była to wspaniała i niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłosci do Ziemi Ojczystej.
Tekst i zdjęcia:
Paweł Skrzyniarz

Categories: Sprawy Polonijne

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*