Opłatek 5 Kresowej Dywizji

Opłatek Koła b. Żołnierzy 5 Kresowej Dywizji Piechoty w Chicago w miłym gronie „Żubrów” z rodzinami i gośćmi 16 stycznia odbył się tradycyjny Opłatek 2013 roku wraz z Kolacją w Restauracji Lone Tree Manor w Niles, przy 7730 N. Milwaukee Ave. w tym roku mimo ubytku wielu Kolegów, znów zebrało się ponad przy ozdobionych stołach 60 osób.

 

Koło b. Żołnierzy 5 Kresowej Dywizji Piechoty w Chicago w miłym gronie „Żubrów” z rodzinami i gośćmi 16 stycznia odbyło tradycyjny Opłatek 2013 roku wraz z kolacją w Restauracji Lone Tree Manor w Niles, przy 7730 N. Milwaukee Ave. W tym roku mimo ubytku wielu Kolegów, znów zebrało się przy ozdobionych stołach ponad 60 osób.

 

W imieniu zarządu 5 KDP w Chicago prezes Mieczysław Bandur przywitał serdecznie wszystkich zebranych gości oraz przedstawił prezesa Koła Solidarności, pana Zygmunta Golińskiego, który program naszego Opłatka bardzo dobrze przeprowadził. Jak zwykle z wielkim sentymentem powitał prezesów różnych organizacji, w tym księdza proboszcza z parafii św. Priscylii, ks. Idziego Stacherczyka, prezesa Koła Sybiraków Eugeniusza Chmielewskiego, prezesa Karpatczyków pana Ścigałę z małżonką, panią Penar, dyrektor Szkoły Andersa, z mężem, panią Zofię Biernadską wiceprezeskę 5 KDP, panią Roszek z Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz wszystkich zacnych gości, którzy raczyli przyjść na nasz Opłatek. Modlitwę opłatkową wygłosił ks. Idzi Stacherczyk oraz podzielił się opłatkiem i odmówił modlitwę za poległych i zmarłych członków. Program naszego Opłatka przeprowadził kol. Zygmunt Goliński, a kolędy śpiewał bardzo dobrze ks. proboszcz i pani Biernadska oraz cała sala.

 

Mieczysław Bandur,

prezes

 

Stanisława Latuszek,

sekretarz

Categories: Sprawy Polonijne

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*