REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedMisterium Męki Pańskiej w Jezuickim Ośrodku Milenijnym

Misterium Męki Pańskiej w Jezuickim Ośrodku Milenijnym

-

Niezapomniane rekolekcje


REKLAMA

Chicago (Inf. wł.) – W miniony piątek oraz Niedzielę Palmową w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w Chicago wystawione zostało „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu młodzieży i dzieci z JOM, członków Teatru Ludowego „Rzepicha”, poetów ze Zrzeszenia Literatów Polskich im. Jana Pawła II w Chicago oraz członków Grupy Modlitewnej „Jaśmin”.

 

Przesłaniem spektaklu jest niewątpliwie przypominanie prawd Pisma Świętego, aby stawać się lepszym i czynić dobro bliźniemu. Dla publiczności i aktorów udział w przedstawieniu, to niewątpliwie jeszcze jedna możliwość uczestniczenia w niepowtarzalnych rekolekcjach wielkopostnych. Scenariusz został oparty na Ewangelii św. Jana, tekstach Romana Brandstaettera, ks. Jana Twardowskkiego oraz wzbogacony przez Alinę Szymczyk, autorkę scenariusza o jej własne teksty.

 

Nie do każdego treści Pisma Świętego docierają tak, jak te płynące ze sceny – zauważa Alina Szymczyk, także reżyserka spektaklu. – Są prostsze w odbiorze. Kilka osób nawet płakało. Myślę, że wskazanym jest, aby takie spektakle powstawały i były prezentowane wiernym. Dla nas, realizatorów przedstawienia, jest ono takimi specjalnymi rekolekcjami wielkopostnymi, które wspólnie z …publicznością mamy okazję przeżywać – podkreśla Alina Szymczyk.

 

Po zakończeniu obydwu przedstawień radości nie krył duchowy opiekun środowiska artystycznego ojciec Jerzy Karpiński, który podkreślał, że to kolejne, dziewiąte już Misterium Męki Pańskiej wystawiane w Centrum przez blisko 40-osobową grupę aktorów-amatorów.

 

Nie było to zwykłe przedstawienie, ale było one połączone ze współczesnością. Aktorzy w swoich tekstach odnosili się do czasów nam bliskich i tak jakby dzisiaj przeżywali śmierć Pana Jezusa – mówił o. Jerzy.

 

W główne role wcielili się: Marcin Kawka, który zagrał Pana Jezusa, w postać Jego matki — Agnieszka Trałka. Piłata kreował Rafał Bala. Antoni Bosak był św. Piotrem, a Roman Klecha Cyrenejczykiem. Narrację prowadziła Marzena Klecha, a o dekoracje zadbała Teresa Grzasko, zaś muzykę przygotował Ryszard Siek.

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP


(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

REKLAMA

2091177734 views

REKLAMA

2091178040 views

REKLAMA

2092974500 views

REKLAMA

2091178328 views

REKLAMA

2091178477 views

REKLAMA

2091178623 views