Klub Stalowa Wola dla podopiecznych Domu Dziecka

Listy do św. Mikołaja w Ameryce

Chicago (Inf. wł.) – Pomagamy dzieciom pokrzywdzonym przez los i najbliższych, dzieciom, które nie mają szcześcia wychowywać się w rodzinie, są pozbawione miłości i ciepła rodzinnego – wyznała Eugenia Kalembasa, prezes Klubu Stalowa Wola, który dwudziestego czwartego listopada w sali bankietowej “Gala Banquets” w Chicago urządził zabawę charytatywną na pomoc wychowankom podopiecznego Domu Dziecka w Stalowej Woli.

 

Dzieci te są bezbronne i potrzebują naszego wsparcia. Ich los porusza sumienia dobrych ludzi na całym świecie, dlatego staramy się, aby spowodować w ich życiu coś dobrego, przywrócić chociażby na chwilę radość na ich twarzach.

Wysyłamy paczki i pieniądze, za które organizowane są wycieczki szkolne. W ten sposób nasi podopieczni zwiedzili kilka pięknych miejscowości w Polsce. To kapitał, który powinien zaprocentować w ich dorosłym życiu. Pomagając czujemy, że robimy coś dobrego. Do historii przeszły listy pisane przez podopiecznych do św. Mikołaja w Ameryce, które dzieci przysyłają na adres naszego Klubu, a my szukamy św. Mikołaja, który spełnia te ich marzenia. Jest to wielka radość, kiedy na zabawie noworocznej dzieci otrzymują paczki. Jest to jeden z najradośniejszych dni w roku. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem placówki Jadwigą Stępniewską i staramy się na bieżąco koordynować naszą akcję pomocy ustalając pomocowe priorytety – podkreśliła pani prezes dziękując przy okazji członkom Komitetu Organizacyjnego zabawy, którzy swoją pracą przyczynili się do jej przygotowania i przeprowadzenia.

 

Obok prezes Klubu w tym gronie byli obecni: Mirosław Hamera, Krystyna Jaruga-Kosik, Elżbieta Burdzy i Bogdan Wnęk. Jedną z atrakcji wieczoru była loteria fantowa z cennymi nagrodami. Impreza mogła sie odbyć dzięki hojności grupy darczyńców: Haliny i Kazimierza Cholewów, Andrzeja Poźniaka, Krzysztofa Koczwary, Związku Narodowego Polskiego, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i firmie wysyłkowej “Orzeł”.

 

Po zjedzeniu smacznej kolacji blisko stuosobowa grupa uczestników charytatywnej zabawy na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Stalowej Woli bawiła się do godziny drugiej nad ranem. Klub Stalowa Wola w roku przyszłym będzie celebrował dwudziestą rocznicę założenia.

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

Categories: Sprawy Polonijne

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*