Charytatywna zabawa jesienna Klubu Parafii Gręboszów

 

Dla parafii, szkoły i sportowców

 

Chicago (Inf. wł.) – Dwudziestego czwartego listopada w Klubie Sportowym “Eagles” przy 5844 N. Milwaukee w Chicago odbyła się zabawa jesienna zorganizowana przez Klub Parafii Gręboszów. W charytatywnej imprezie uczestniczyło ponad sto pięćdziesiąt osób, a dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc dla rodzinnych stron.

 

W celu wypracowania funduszy na pomoc w tym roku zorganizowaliśmy dwa pikniki i tę zabawę – informuje wiceprezes Antoni Myśliński.

 

Dwudziestego dziewiątego lipca bawiliśmy się na święcie Anny, a drugiego września w plenerze celebrowaliśmy odpust Najświętszej Marii Panny. Dochód z tych imprez został przeznaczony na remont kościoła i renowację cmentarza. W sumie wyasygnowaliśmy na ten cel blisko dziesięć tysięcy dolarów – podkreśla Antoni Myśliński.

 

Nasz Klub istnieje 32 lata – dodaje prezes Władysław Wtrwał podkreślając jednocześnie, że w ciągu tego okresu czasu wyremontowano wnętrze liczącego ponad pięćset lat zabytkowego kościoła klasy “zerowej”, a obecnie środki pomocowe kierowane są na renowację światyni na zewnątrz, remont bram, ogrodzenia, kapliczek przykościelenych oraz na odnowienie cmentarza.

 

Obok pomocy dla parafii, Klub wspomaga również miejscową szkołę, Klub Sportowy “Karsy” oraz cele w innych miejscowościach. Między innymi do szkoły im. majora Henryka Sucharskiego zakupionych zostało czternaście komputerów na wyposażenie pracowni informatycznej.

 

W sumie wsparto rodzinne strony kwotą ponad stu tysięcy dolarów. W jubileuszowym bankiecie z okazji trzydziestolecia Klubu, który odbył się dwa lata temu uczestniczył proboszcz rodzimej parafii, ks. Wiesław Babiarz. Obecnie Klub liczy dwudziestu czterech stałych członków i wspomagany jest przez sporą grupę sympatyków i wolontariuszy.

 

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

 

Categories: Sprawy Polonijne

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*