Zwyciężczyni maratonów w Chicago i Bostonie na dopingu

fot.Ci Guenther/EPA

„Zdopingowana” Rita Jeptoo fot.Ci Guenther/EPA

Kenijka Rita Jeptoo została złapana na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. Zwyciężczyni tegorocznych maratonów w Bostonie i Chicago miała pozytywny wynik testu wykonanego pod koniec września. Informację podał amerykański portal RunBlogRun.

Kontrola została przeprowadzona po jednym z treningów i nie była zapowiedziana. Informację o dopingu potwierdził także kenijski związek lekkiej atletyki.

„Jest nam przykro, że musimy potwierdzić otrzymanie oficjalnego pisma z IAAF o stosowaniu niedozwolonych środków przez Ritę” – napisano w oświadczeniu.

33-letnia Jeptoo wygrała trzykrotnie maraton w Bostonie, a w tym roku ustanowiła rekord trasy – 2:18.57. Ponadto ma na swoim koncie triumfy w Chicago, Sztokholmie i Mediolanie.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*