Strona głównaSportZwycięstwo Predators w pierwszym meczu finału na Zachodzie

Zwycięstwo Predators w pierwszym meczu finału na Zachodzie

-

Predators decydującego gola zdobyli w dziesiątej minucie dogrywki fot.Facebook

Hokeiści Nashville Predators na wyjeździe wygrali z Anaheim Ducks 3:2 (po dogrywce) w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. Rywalizacja play off toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Decydującą bramkę strzelił James Neal w 70. minucie piątkowego spotkania.

Zespół Predators, który po raz pierwszy w 19-letniej historii klubu walczy o taką stawkę, wygrywał także pierwsze wyjazdowe mecze w ćwierćfinale konferencji z Chicago Blackhawks i w półfinale z St. Louis Blues.
W tegorocznej serii play off jego bilans gier wynosi 9-2. Początek potyczki w Anaheim należał do gospodarzy, a już w szóstej minucie gola zdobył Jakob Silfverberg. W 13. wyrównał Filip Forsberg, natomiast w 23. przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Austin Watson. Do dogrywki doprowadził w 48. Hampus Lindholm.
Drużyna z Nashville miała olbrzymią przewagę w statystykach – oddała 46 strzałów, przy zaledwie 29 rywali (po 13 minutach było 13:1; w dogrywce 7-2). W ekipie Ducks bardzo dobrze bronił John Gibson. „Pokazaliśmy charakter, do tego stworzyliśmy mnóstwo okazji w tym meczu” – powiedział bramkarz Predators Pekka Rinne.Spotkanie numer dwa odbędzie się w niedzielę.(PAP)