Strona głównaSportWygrana Pogoni na zakończenie 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

Wygrana Pogoni na zakończenie 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

-

Debiutujący w barwach Pogoni Węgier Adam Gyursko zapewnił jej zwycięstwo fot.Facebook

Pogoń Szczecin nie odpuszcza walki o podium ligowej tabeli. Mimo iż przegrywała do przerwy dwoma bramkami, zdołała wygrać z Koroną Kielce 3:2 i ma tyle samo punktów, co trzecia w tabeli Cracovia.

Korona nie zwykła przegrywać na wyjazdach. Do tego poniedziałku tylko dwukrotnie ulegała gospodarzom. Po pierwszych 45 minutach meczu w Szczecinie wydawało się, że i tym razem zdobędzie punkty. W drugiej części grali jednak tylko miejscowi, którzy najpierw wyrównali straty, a potem – po strzale debiutanta Adama Gyursco – wywalczyli komplet punktów.

Rewolucji w składzie Pogoni nie było. Choć Czesław Michniewicz zapowiadał spore zmiany w porównaniu z jesienią, na boisko z nowych lub rezerwowych graczy, wpuścił jedynie Gyursco. Na ławce znaleźli się za to Ricardo Nunes i Łukasz Zwoliński. Obaj na boisko weszli w drugiej połowie.

Mecz zaczął się fatalnie dla miejscowych. Już po 16 minutach przegrywali dwoma bramkami i nic nie wskazywało, że coś może się w tym spotkaniu zmienić. Premierową bramkę zdobył Bartłomiej Pawłowski, który na środku pola karnego dostał piłkę od Airama Cabrery kilka razy nią sobie pożonglował, by w końcu strzelić obok Jakuba Słowika.

Kilka minut później Cabrera wystąpił w roli strzelca, zmieniając na bramkę podanie Nabila Aankoura.

2:0 dla gości i bierna gra miejscowych wskazywały na to, że to Korona będzie bogatsza o punkty po premierze rundy wiosennej. Po wyjściu zespołów z szatni wszystko się zmieniło. Portowcy wprawdzie nie ruszyli szturmem na bramkę gości, ale grali konsekwentnie w ataku, nie dopuszczając rywali pod swoją bramkę. Klasą dla siebie był Rafał Murawski. Kapitan gospodarzy kwadrans po przerwie dał impuls Portowcom do walki o pozytywny wynik, strzelając kontaktową bramkę. 10 minut później był już remis. Szczęśliwym strzelcem okazał się Adam Frączczak, po którego uderzeniu piłka odbiła się od obu słupków, nim przekroczyła linię bramkową.

W 78. min znowu Murawski wystąpił w roli głównej. Przejął piłkę na własnej połowie, przebiegł z nią pół boiska i gdy był na linii pola karanego podał do Adama Gyursco, a debiutujący Węgier płaskim strzałem zapewnił zwycięstwo swemu nowemu klubowi.

Marcin Brosz (trener Korony Kielce): „W przerwie zdawaliśmy sobie sprawę, że tylko trzecia bramka daje nam szanse na zwycięstwo. Szukaliśmy szans w grze z kontry. Wiedzieliśmy, że każde trafienie gospodarzy będzie pogonią za wynikiem. Tak się stało. Na dodatek była to pogoń skuteczna. Nie załamujemy się tym wynikiem. Jest jeszcze osiem meczów i walczymy o górną część tabeli”.

Czesław Michniewicz (trener Pogoni Szczecin): „Mecz zaczęliśmy niemrawo, wolno, czytelnie. Korona grała dobrze, tak jak się spodziewaliśmy. Mają dużo atutów – zwłaszcza w środku pola. To szybki zespół i na początku meczu to pokazał. Wyglądaliśmy tak, jakbyśmy się zacięli przy goleniu. Nikt nie chce się zaciąć. To trochę piecze i boli. W drugiej połowie zapomnieliśmy o tym zacięciu i zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. W przerwie powiedziałem chłopakom, że jak mamy przegrać, to nie w takim stylu. Podziałało. Strzeliliśmy bramkę i wiara była w drużynie. Zadziałała szeroka ławka. Każdy zawodnik, który wszedł dał coś zespołowi. W efekcie jest zwycięstwo. To dobry prognostyk przed kolejnym meczem z liderem ligi Piastem”.

Wyniki meczów 22. kolejki ekstraklasy piłkarskiej:

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Hołota (79-głową).
Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Tom Hateley, Ryota Morioka, Andras Gosztonyi, Dudu Paraiba.
Wisła Kraków: Wilde-Donald Guerrier, Maciej Sadlok, Richard Guzmics.
Widzów 13 015.

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Michal Papadopulos, Maciej Dąbrowski, Łukasz Janoszka.
Widzów 7 791.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Kapustka (3), 2:0 Erik Jendrisek (22), 3:0 Mateusz Cetnarski (29).
Widzów 9 106.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Mila (48-karny), 2:0 Mario Maloca (54), 3:0 Grzegorz Kuświk (58),
4:0 Milos Krasic (59), 5:0 Sławomir Peszko (86-głową).
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Jakub Wawrzyniak, Rafał Janicki.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Marek Sokołowski,
Kohei Kato, Krystian Nowak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kohei Kato (41),
Marek Sokołowski (45).
Widzów 9 587.

Górnik Łęczna - Piast Gliwice 0:0
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Przemysław Pitry, Bartosz Śpiączka, Tomasz Nowak.
Piast Gliwice: Maciej Jankowski.
Widzów 4 251.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Nemanja Nikolic (7), 2:0 Michał Kucharczyk (16), 3:0 Nemanja Nikolic (58),
4:0 Tomasz Jodłowiec (84).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Stojan Vranjes.Jagiellonia Białystok: Piotr Tomasik, Jacek Góralski.
Widzów 25 675.

Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Szymon Pawłowski (11), 2:0 Nicki Bille Nielsen (42), 2:1 Wojciech Kędziora (43),
2:2 Wojciech Kędziora (49), 3:2 Szymon Pawłowski (57), 4:2 Dawid Kownacki (90-karny), 5:2 Dawid Kownacki (90+2).
Żółta kartka - Lech Poznań: Łukasz Trałka, Karol Linetty.
Widzów 17 148.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Bartłomiej Pawłowski (8), 0:2 Airam Cabrera (16), 1:2 Rafał Murawski (61),
2:2 Adam Frączczak (70), 3:2 Adam Gyursco (78).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Marcin Listkowski.Korona Kielce: Bartłomiej Pawłowski.