Zmarł 27-letni uczestnik triathlonu w Pile

Ironman Germany in Frankfurt27-letni mężczyzna mieszkający w Poznaniu zmarł na trasie triathlonu Tour de Tri Piła – poinformowali organizatorzy imprezy. Uczestnik zawodów zasłabł podczas jazdy na rowerze i mimo pomocy medycznej zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W Pile od piątku rozgrywana była trzydniowa impreza triathlonowa „Tour De Tri”, a najbardziej prestiżowa konkurencja tzw. ćwiartka „Iron Mana” (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu) odbyła się w niedzielę. Do tragedii doszło podczas etapu rowerowego.

– Natychmiast została udzielona mu pomoc przez służby medyczne, które zabezpieczały zawody. Następnie został przetransportowany karetką do pilskiego szpitala, gdzie mimo akcji reanimacyjnej zmarł – poinformował Andrzej Latosiński z komendy powiatowej policji w Pile.

Uczestnicy przed przystąpieniem do zawodów nie są badani, ale tylko podpisują oświadczenia, że ich stan zdrowia pozwala im na udział w imprezie. Zmarły mężczyzna startował w triathlonie nie po raz pierwszy, trzy tygodnie temu rywalizował w podobnych zawodach w Poznaniu.

(PAP)

Fot. Frank Rumpenhorst/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*