Strona głównaSportZłoty Puchar CONCACAF - Amerykanie finałowym rywalem Meksyku

Złoty Puchar CONCACAF – Amerykanie finałowym rywalem Meksyku

-

Christian Pulisic przesądził o zwycięstwie USA nad Jamajką fot.Alan Poizner/EPA-EFE/Shutterstock

Piłkarze USA wygrali w środę z Jamajką 3:1 (1:0) i awansowali do finału turnieju o Złoty Puchar CONCACAF, mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Ich rywalem będzie Meksyk, który we wtorek pokonał Haiti 1:0 po dogrywce.

Na stadionie w Nashville dwie bramki dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych strzelił Christian Pulisic (52, 87), a jedną Weston McKennie (9). Gola dla Jamajki zdobył Shamar Nicholson (69).

Z powodu burzy z piorunami spotkanie zostało przerwane po 15 minutach, a grę wznowiono po długiej przerwie.

Amerykanie i Meksykanie zdominowali rozgrywki o Złoty Puchar CONCACAF, gospodarze tegorocznego turnieju mają w dorobku sześć zwycięstw, z kolei Meksyk wygrywał siedmiokrotnie. Poza tymi ekipami triumfowali jedynie Kanadyjczycy w 2000 roku.

Finał zaplanowano na 7 lipca na Soldier Field w Chicago. Kiedy poprzednio te drużyny grały ze sobą na tym obiekcie w finale w 2007 roku lepsi byli piłkarze USA. Natomiast w czterech pozostałych bezpośrednich finałach Gold Cup zwyciężali Meksykanie.