Złoto dla Niemiec. „Mały finał” dla Chorwacji. Polska na siódmym miejscu

fot.Jacek Bednarczyk/EPA

Dzięki zwycięstwu w finale zespół niemiecki zapewnił sobie awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro fot.Jacek Bednarczyk/EPA

Drużyna Niemiec zdobyła złoty medal mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W finale rozegranym w Tauron Arenie Kraków pokonała Hiszpanię 24:17 (10:6). Trzecie miejsce zajęła Chorwacja. Polska po zwycięstwie nad Szwecją uplasowała się na siódmym miejscu.

Niesamowita gra w obronie drużyny niemieckiej i popisy obu bramkarzy były dodatkową okrasą tego stojącego na najwyższym poziomie pojedynku. Triumfatorzy Euro 2016 zostali doskonale do tego spotkania przygotowani przez ich islandzkiego selekcjonera Dagura Sigurdssona.

To drugi tytuł mistrza kontynentu drużyny niemieckiej (wcześniej w 2004 roku), która dzięki temu zwycięstwu awansowała bezpośrednio do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Pokonanym pozostała gra w jednym z turniejów kwalifikacyjnych

Trzecie miejsce zajęła Chorwacja, która w „małym finale” mistrzostw pokonała Norwegię 31:24 (15:11). Dzięki temu zapewniła sobie udział w turnieju finałowym mistrzostw świata w 2017 r.
W meczach półfinałowych Chorwacja uległa Hiszpanii 29:32, zaś Norwegia przegrała po dogrywce z Niemcami 33:34.

W meczu o 7. miejsce Polska pokonała we Wrocławiu Szwecję 26:24 (12:12). Był to ostatni mecz biało-czerwonych pod wodzą niemieckiego trenera Michaela Bieglera.

Wynik cały czas utrzymywał się wokół remisu. Oba zespoły starały się do tego momentu walczyć, ale widać było, że zawodnicy unikają twardych starć. Przy stanie 25:24 dla Polaków nie wykorzystali oni rzutu karnego i szansy na podwyższenie prowadzenia. Szwedzi też jednak nie wykorzystali karnego, a chwilę później Karol Bielecki posłał potężny rzut w okienko bramki Appelgrena i na kilkadziesiąt sekund przed końcem Polacy prowadzili dwoma golami 26:24. Trener rywali próbował jeszcze ratować wynik, wziął czas, ale więcej goli nie padło.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*