Włoska łyżwiarka Carolina Kostner zdyskwalifikowana na 16 miesięcy

Dla Caroliny Costner dyskwalifikacja praktycznie oznacza zakończenie sportowej kariery fot.Barbara Walton/EPA

Dla Caroliny Kostner dyskwalifikacja praktycznie oznacza zakończenie sportowej kariery fot.Barbara Walton/EPA

Włoska łyżwiarka figurowa Carolina Kostner, brązowa medalistka olimpijska z Soczi, została zdyskwalifikowana na 16 miesięcy za to, że pomogła uniknąć kontroli antydopingowej swojemu byłemu partnerowi, chodziarzowi Alexowi Schwazerowi.

Dla 27-letniej zawodniczki werdykt sądu dopingowego działającego przy Włoskim Komitecie Olimpijskim może praktycznie oznaczać koniec kariery. Adwokat łyżwiarki zapowiedział, że jego klientka odwoła się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

W przeszłości Kostner i Schwazer stanowili jedną z bardziej popularnych par sportowców we Włoszech. Oboje odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej. Kostner była mistrzynią świata, a Schwazer – złotym medalistą olimpijskim w Pekinie.

W 2012 roku łyżwiarka pomogła mu uniknąć kontroli antydopingowej podczas obozu treningowego w Oberstdorfie. Kilka miesięcy później chodziarz został jednak przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków i zdyskwalifikowany na trzy i pół roku. Kariery sportowej już nie wznowił.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*