Witalij Kliczko pokonał Tomasza Adamka

Witalij Kliczko pokonał w sobotę na stadionie we Wrocławiu Tomasza Adamka. W 10 rundzie sędzia przerwał pojedynek. Tym samym mistrzowski pas federacji WBC w wadzie ciężkiej zachował Ukrainiec.

Przewaga Kliczki w pojedynku z polskim pięściarzem widoczna była we wszystkich rundach. Kiedy w 10 rundzie Ukrainiec posłał Polakowi serię ciosów sędzia zdecydował o zakończeniu walki i ogłosił zwycięstwo Witalija Kliczki.

Dla Tomasza Adamka była to druga porażka w karierze. „Góral” na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych wygrał do tej pory 45 pojedynków.

Dzięki wygranej Witalij Kliczko obronił pas mistrzowski, a do wygranych dopisał 40. walkę.

Pojedynek na stadionie we Wrocławiu oglądało w sobotę wieczorem 42 tysiące widzów.

in

Categories: Sport

Comments

 1. yur
  yur 10 września, 2011, 19:14

  Dla Adamka, który był mistrzem świata w kategoriach junior ciężkiej i półciężkiej była to dopiero szósta walka w wadze ciężkiej. Jeszcze w zeszłym roku mógł tylko pomarzyć o pojedynku o mistrzostwo świata. Teraz miał taką szansę jako trzeci Polak. Wszystko przed nim jest młody jak na boksera wagi ciężkiej. 10 rund z mistrzem to już jest sukces. Kibice go docenili.

  Reply this comment
  • krolik
   krolik 10 września, 2011, 21:15

   ..no jak to, papiezem nie zostal, to mozna wybaczyc tylko poprzednikom przed naszym papiezem..teraz same starcie z mistrzem…czy to nie brak okrutny kawioru…na zlosc babci nie zjem obiadu, niech babcia za mna polata, czyz nie takich ma nasz sport kibicow ?????
   Wielkie brawa dla Adamka.

   Reply this comment
 2. Joe B
  Joe B 11 września, 2011, 20:45

  To byla walka z Goliatem poza tym chodzilo tu tylko o kase.Chyba tylko naiwni wierzyli ze Adamek dolozy Kliczko mysle ze nigdy sie to nie stanie.Moim zdaniem smiech na trybunach.

  Reply this comment
 3. Katarzyna
  Katarzyna 11 września, 2011, 22:52

  Przegrał,ale podobno dostał 4milony dolarów-żyć nie umierać!!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*