Wilder, Kowaliow i Biwoł nadal z mistrzowskimi pasami

Deontay Wilder, pokonując Luisa Ortiza, odniósł 40. zwycięstwo w zawodowej karierze fot.Facebook

Amerykanin Deontay Wilder pokonał w 10. rundzie Kubańczyka Luisa Ortiza i zachował tytuł mistrza świata World Boxing Council (WBC) w wadze ciężkiej. Walka odbyła się w nowojorskiej hali Barclays Center. Rosyjscy bokserzy Siergiej Kowaliow (federacja WBO) i Dimitrj Biwoł (WBA) na gali w nowojorskiej hali Madison Square Garden obronili pasy mistrzów świata w wadze półciężkiej.

„Brązowy Bombardier”, jak nazywany jest Wilder, odniósł 40. zwycięstwo (39. przed czasem) w zawodowej karierze. Wcale nie przyszło mu łatwo, jak w potyczkach z Arturem Szpilką czy Bermane Stivernem.

Niepokonany dotąd „King Kong” Ortiz (jego obecny rekord 28-1) znalazł się na deskach w piątej rundzie, jednak nie zamierzał rezygnować ze starań o pas WBC i to Wilder był w opałach w siódmym starciu. Mistrz przetrwał kryzys, w 10. rundzie osiągnął zdecydowaną przewagę, Kubańczyk znów był na macie ringu, aż wreszcie po trzecim nokdaunie sędzia przerwał walkę.

Za ten pojedynek Wilder zarobił 2,1 mln dolarów, a Ortiz 0,5 mln.

W innej mistrzowskiej potyczce na tej gali Wenezuelczyk (mieszka w Meksyku) Jose Uzcategui (27-2) wywalczył tymczasowy (interim) pas IBF kategorii super średniej, wygrywając rewanż z Andre Dirrellem (26-3). Amerykanin nie wyszedł do dziewiątej rundy.

Legitymujący się rekordem 33-2-1 Kowaliow wygrał w siódmej rundzie z rodakiem Igorem Michałkinem (21-2). Już rundę wcześniej sędzia zastanawiał się, czy nie przerwać konfrontacji z powodu mocnego rozcięcia pod prawym okiem Michałkina.

Z kolei Biwoł (13-0) pokonał przez techniczny nokaut w 12. rundzie Kubańczyka Sullivana Barrerę (21-2). Rosjanin miał zdecydowaną przewagę w liczbie wyprowadzonych ciosów 243-75.

„Jeśli otrzymam dobrą ofertę finansową, zawsze będę gotowy na taką walkę” – odpowiedział Kowaliow na pytanie o możliwy pojedynek z urodzonym w Kirgistanie Biwołem.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*