Użytkownicy Twittera w euforii po awansie Polaków

fot.Mast Irham/EPA

Nie tylko piłkarze wpadli w euforię, użytkownicy Twittera również fot.Mast Irham/EPA

„Gratulacje!!!!!! I idziemy dalej!!!! Kibicujemy głośno POLSKA BIAŁO-CZERWONI!!” – napisał siatkarz Piotr Gruszka po awansie piłkarzy do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji. Użytkownicy Twittera po wygranej ze Szwajcarią w rzutach karnych wpadli w euforię.

„Kiedy sędzia gwizdnął koniec dogrywki, byłem juz w domu. Chłopaki tworzą swoją historię” – ocenił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Gratulacje płynęły ze wszystkich stron.

„Jest, jest, jesteśmy dumni z was! Rewelacja, znakomicie, wspaniale Polska! Juz nic nie piszę więcej, to jest Wasz turniej!” – napisał piłkarz Lechii Gdańsk Sebastian Mila.

Zawodnik Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak docenił dokonania Łukasza Fabiańskiego w bramce. „Król Fabian pierwszy” – ocenił.

„Kocham WAS Ziomki” – napisał wprost dyrektor sportowy Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk.

Ładny gest wykonał niemiecki obrońca Mats Hummels. Zrobił sobie zdjęcie w koszulce reprezentacyjnej Jakuba Błaszczykowskiego, a ręką wykonał gest mówiący: „czapki z głów”.

Polaków docenił także jego rodak, nie grający już w futbol Lothar Matthaeus. „Szkoda mi Szwajcarów, ale gratulacje dla Polski za awans do ćwierćfinału. Dramatyczny początek fazy play off”.

Łukaszowi Piszczkowi i Jakubowi Błaszczykowski pogratulowała Borussia Dortmund.

„Brawo chłopcy BVB. Kuba i Piszczek w najlepszej ósemce Euro 2016” – napisano na oficjalnym Twitterze klubu.

Czterokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk znalazła nowe zajęcie dla Michała Pazdana.

„Pazdan mógłby być biegaczem narciarskim. Walczy jak lew i nie lubi żelu. Tak, wiem, że to słaba dla niego opcja” – oceniła.

Radością podzieliły się także tenisistka Agnieszka Radwańska („Polska wygrała po karnych. Ćwierćfinał”), siatkarka Anna Werblińska („Brawo My”), była tyczkarka Monika Pyrek („Pięknie, po prostu pięknie!!!”), jedyny polski koszykarz w lidze NBA Marcin Gortat („Przecież mówiłem!”), a także mistrz świata w siatkówce Andrzej Wrona („AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! Mamy TOOOOOOOOOOOO!!!! Brawo Panowie! To jeszcze nie koniec!!!! POLSKA!!!”).

Trochę więcej napisał na Facebooku czterokrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich, a obecnie kierowca rajdowy Adam Małysz.

„Uff, ależ to były emocje! Wielkie brawa dla naszych piłkarzy i trenera Adama Nawałki. Moim zdaniem bohaterem dzisiejszego meczu był Łukasz Fabiański. Martwi mnie tylko druga połowa i kondycja naszych po bramce Kuby Błaszczykowskiego. Wyglądało to tak, jakbyśmy chcieli już za wszelką cenę dowieźć ten wynik, rezygnując z ataku. A Szwajcarzy czekali na swoją szansę i doczekali się wspaniałego gola. Przy stanie 1:1 zaczęła się nerwówka. Już nie wspominając o karnych. Bałem się ich jak cholera, ale chłopaki pokazali klasę. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!” – opisał swoje odczucia.

Trener Czesław Michniewicz życzy sobie, a także kibicom, by takich momentów było jeszcze więcej.

„Niech ta +letnia bajka+ nigdy się nie kończy, gratulacje dla całej ekipy” – napisał na Twitterze.

Współwłaściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski docenił postawę polskiego zespołu. „Dziękujemy Wam za te emocje i zwycięstwo…..i za to, że jesteście prawdziwa drużyna”.

Sukces polskich piłkarzy „rozgrzał” także polityków.

„Czekałem na to tyle lat! Boże, jak się cieszę!” – napisał były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

„Dziękujemy Waleczne Serca! Stworzyliście wspólnotę! Wszystko jest możliwe!” – ocenił minister sportu i turystyki Witold Bańka.

„Gratulacje i podziękowania dla naszej Reprezentacji za ten historyczny awans! Ale może następnym razem bez takich horrorów. Please… ;-)))” – napisał z kolei prezydent Andrzej Duda.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*