UEFA: walkower dla Legii za mecz w Albanii, w czwartek rewanż

Sędzia przerwał mecz po tym jak rzucony z trubun kamień trafił w głowę Ondreja Dudę fot.Armando Babani/EPA

Sędzia przerwał mecz FK Kukesi z Legią po tym jak rzucony z trubun kamień trafił w głowę Ondreja Dudę fot.Armando Babani/EPA

Mecz FK Kukesi – Legia Warszawa w 3. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej został zweryfikowany przez organy dyscyplinarne UEFA jako walkower 3:0 dla polskiej drużyny. W czwartek odbędzie się rewanż – poinformował stołeczny klub w komunikacie.

Dodatkowo Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (Control, Ethics and Discplinary Body) zdecydowała, że albański zespół dwa najbliższe spotkania u siebie na arenie międzynarodowej rozegra bez udziału publiczności, z tym, że to drugie jest w „zawieszeniu” na okres dwóch lat. FK Kukesi zapłaci też grzywnę w wysokości 70 tysięcy euro.

– Dobrze, że mecz rewanżowy się odbędzie. Uważam, że o wyniku rywalizacji powinno decydować boisko. Tym bardziej żal incydentów w Tiranie ze strony miejscowych kibiców, przez które nie można było dokończyć pierwszego spotkania – powiedział prezes Legii Bogusław Leśnodorski, cytowany przez oficjalny serwis internetowy klubu.

W miniony czwartek sędzia przerwał spotkanie w Tiranie na początku drugiej połowy, gdy piłkarz Legii Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun.

Do incydentu doszło w 52. minucie meczu, tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1 dla Legii. Trafiony kamieniem w głowę Duda padł na murawę i został zniesiony na noszach. W tym czasie inny zawodnik wicemistrza Polski Michał Kucharczyk przekazał sędziemu przedmiot, którym Słowak został uderzony. Piłkarz nie doznał poważnych obrażeń.

Szwajcarski arbiter Stephan Klossner po rozmowach z holenderskim delegatem UEFA Martinem Sturkenboomem postanowił przerwać mecz. Drużyny zeszły do szatni. Wkrótce później ogłoszono, że gra nie będzie wznowiona.

Rewanż odbędzie się w najbliższy czwartek na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Sędzią głównym będzie Francuz Tony Chapron.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*