Radwańska w Stuttgarcie zatrzymana przez rewelację turnieju

Laura Siegemund fot.Marijan Murat/EPA

Laura Siegemund eliminując Agnieszkę Radwańską awansowała po raz pierwszy w karierze do finału turnieju WTA fot.Marijan Murat/EPA

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA w Stuttgarcie (pula nagród 759 tys. dol.). Rozstawiona z numerem pierwszym polska tenisistka przegrała ze znacznie niżej notowaną Niemką Laurą Siegemund 4:6, 2:6. Mecz trwał godzinę i 24 minuty.

Reprezentantka gospodarzy jest dopiero 71. w światowym rankingu i jeszcze nigdy nie zagrała w finale turnieju tej rangi. A do imprezy w Stuttgarcie dostała się przez… kwalifikacje. Po drodze do półfinału wyeliminowała m.in. Rumunkę Simonę Halep (nr 4) i Włoszkę Robertę Vinci (nr 6).

– W tej chwili trudno mi cokolwiek powiedzieć, a to zdarza mi się bardzo rzadko. Ale mam jeszcze jedną dobrą wiadomość – samochód, który będzie stawką finału, na pewno zostanie w Niemczech – śmiała się Siegemund.

Mało znana Niemka przyznała, że starała się nie myśleć o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki. – W takich sytuacjach najlepiej jest po prostu zaufać wypracowanemu schematowi. Nie można za bardzo kombinować, zastanawiać się. Każda chwila zawahania bardzo dużo kosztuje – przyznała studentka psychologii.

Mimo porażki Radwańska na pewno utrzyma drugie miejsce w światowym zestawieniu. W ubiegłym roku Polka odpadła w Stuttgarcie już w pierwszej rundzie, po porażce z Włoszką Sarą Errani.

Tytuł ma szansę obronić Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 2), która w drugim półfinale wygrała z Czeszką Petrą Kvitovą (nr 5) 6:4, 4:6, 6:2.

Wyniki półfinałów:

Laura Siegemund (Niemcy) - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:4, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 2) - Petra Kvitova (Czechy, 5) 6:4, 4:6, 6:2

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*