Turniej WTA w Stambule – Urszula Radwańska w półfinale

Urszula Radwańska fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Urszula Radwańska o drugi  swój finał WTA powalczy ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Urszula Radwańska pokonała rozstawioną z numerem 8. Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:2, 3:6, 7:6 (7-5) w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA w Stambule (pula nagród 226 750 dol.). Polka znalazła się w najlepszej czwórce zawodów tej rangi po raz piąty w karierze.

W trwającym dwie godziny i 18 minut spotkaniu nie było mowy o „przewadze serwisu” – zawodniczki przełamywały się wzajemnie co chwila. W 12 gemach trzeciego seta tenisistki wykorzystały swoje podanie zaledwie po razie.

Tie-breaka Polka rozpoczęła znacznie lepiej, osiągając prowadzenie 6-1. Później nie zdołała wykorzystać czterech piłek meczowych, ale ostatecznie zwyciężyła 7-5. O drugi w karierze finał gry pojedynczej w turnieju WTA powalczy z Magdaleną Rybarikovą. Zawodniczki rywalizowały ze sobą dotychczas czterokrotnie, a trzy razy górą była Słowaczka.

– Grałam z Pironkową po raz pierwszy i chyba obie zaprezentowałyśmy się dobrze. Walczyła do końca, podobnie jak ja. Ostatnia piłka przeszła ledwo po siatce, była bardzo trudna, ale cieszę się, że wylądowała po drugiej stronie kortu – powiedziała Radwańska, cytowana na oficjalnej stronie WTA Tour.

Siostry Radwańskie mają miłe wspomnienia związane z twardymi kortami w Stambule. Razem triumfowały tu w deblu osiem lat temu, a w 2008 roku Agnieszka była najlepsza w singlu.

– Wspólnie z siostrą mamy tutaj piękną historię. Rozmawiam z nią codziennie, dostaję od niej sms-y. Wiem, że ogląda moje mecze – przyznała młodsza z rodzeństwa.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*