Turniej ATP w Winston-Salem – Hurkacz awansował do trzeciej rundy

Hubert Hurkacz tylko w pierwszym secie miał problemy z koreańskim rywalem fot.Facebook

Rozstawiony z numerem trzecim Hubert Hurkacz wygrał z Koreańczykiem Duckiem-hee Lee 4:6, 6:0, 6:3 w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP w Winston-Salem.

Niesłyszący Azjata jest sklasyfikowany na 212. miejscu w światowym rankingu, Polak jest w nim na 41. pozycji. Mimo to Koreańczyk zwyciężył w pierwszym secie. Później inicjatywę przejął wyżej notowany z zawodników, ale nie zdołał wykorzystać piłki meczowej przy stanie 5:1 w trzecim secie. Przegrał dwa kolejne gemy, a potem musiał bronić się przed przełamaniem, ale ostatecznie rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

W pierwszej rundzie Polak miał tzw. wolny los, natomiast Lee pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 7:6 (7-4), 6:1 i został pierwszym w historii niesłyszącym tenisistą, który wygrał mecz w turnieju ATP.

Rywala Hurkacza w trzeciej rundzie wyłoni hiszpański pojedynek rozstawionego z numerem 16. Feliciano Lopeza i Pablo Andujara.

W grze podwójnej w Winston-Salem startuje Łukasz Kubot, którego partnerem jak zwykle jest Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet, który jest rozstawiony z numerem pierwszym, na początek zmierzy się z Brytyjczykiem Dominikiem Inglotem i Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*