Turniej ATP w Stuttgarcie – Janowicz pokonał Dimitrowa w 1/8 finału

Pojedynek Jerzego Janowicza z Grigorem Dimitrowem był obustronnym pokazem siły srwisu  fot.Ronald Wittek/EPA

Jerzy Janowicz pokonał rozstawionego z numerem drugim bułgarskiego tenisistę Grigora Dimitrowa 7:6 (7-4), 6:3 w 1/8 finału turnieju na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród 630 785 euro). Jego ćwierćfinałowym rywalem będzie Francuz Benoit Paire.

Mecz Janowicza z mającym w pierwszej rundzie wolny los dwunastym tenisistą świata Dimitrowem był obustronnym pokazem siły serwisu. W całym meczu doszło tylko do jednego przełamania, w drugim secie na rzecz Janowicza, co przesądziło losy pojedynku.

W pierwszej partii obaj pewnie wygrywali gemy przy swoim podaniu, a Dimitrow do stanu 6:6 przegrał tylko jedną piłkę przy swoim serwisie. W tie-breaku minimalnie lepszy okazał się Polak.

Zwycięstwo Janowicza można uznać za niespodziankę. Pokonując w 1. rundzie w Stuttgarcie Rosjanina Andrieja Kuzniecowa 6:4, 3:6, 6:3, Polak odniósł pierwsze zwycięstwo w imprezie ATP od lutego. Wówczas dotarł do drugiej rundy w Sofii, w której przegrał z… Dimitrowem. Bułgar wygrał z nim także dwa lata temu w pierwszej rundzie w Rzymie i cztery lata temu w turnieju pokazowym w Buckinghamshire. Janowicz wcześniej pokonał go tylko raz – w drugiej rundzie w Cincinnati w 2014 roku.

Mający w ostatnich miesiącach problemy zdrowotne Janowicz korzysta w Stuttgarcie z tzw. zamrożonego rankingu. Na liście ATP zajmuje dopiero 155. miejsce, podczas gdy Dimitrow 12.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*