Trener mistrza świata Fajdka uderzony młotem trafił do szpitala

fot.Jean Bott/EPA

Dla Pawła Fajdka uderzenie młotem trenera jest bardzo przykrym zdarzeniem fot.Jean Bott/EPA

Czesław Cybulski, trener Pawła Fajdka, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację nogi. Podczas środowych zajęć na boisku AZS w Poznaniu w szkoleniowca uderzył młot o wadze 7,260 kg wyrzucony przez mistrza świata.

– Nie chcę dużo o tym mówić, bo to dla mnie bardzo przykre zdarzenie. Nie chcę też nikogo wprowadzać w błąd, bowiem nie mam dostatecznych informacji od lekarzy. Czekam z niecierpliwością na wiadomości ze szpitala, gdzie trener przechodzi zabieg – powiedział Fajdek.

Przyznał, że jest „wytrącony z życia”, ale też będzie się chciał bardzo zmobilizować w Czeboksarach, dokąd leci z reprezentacją w czwartek, by w lekkoatletycznej Superlidze – drużynowych mistrzostwach Europy, uzyskać jak najlepszy wynik.

– Trener przeszedł już operację kolana i kości piszczelowej. Jest przytomny, rozmawiał z kilkoma osobami i jest dobrej myśli – poinformował prezes PZLA Jerzy Skucha.

W czwartek Czesław Cybulski, najbardziej zasłużony w Polsce trener, kończy 80 lat. Jego najwybitniejszym zawodnikiem był Szymon Ziółkowski, którego doprowadził do tytułu mistrza olimpijskiego (2000) i świata (2001). W latach 2005-2009 trenował Anitę Włodarczyk, późniejszą rekordzistę globu świata. Od 2010 roku współpracuje z Fajdkiem, który dwa lata temu został mistrzem świata.

Innymi znanymi zawodnikami Cybulskiego byli też Mariusz Tomaszewski, Ireneusz Golda, Leszek Woderski i Joanna Fiodorow. Prowadził również w początkach kariery Zdzisława Kwaśnego (brązowy medalista MŚ Helsinki 1983), a na przełomie 2003 i 2004 roku Kamilę Skolimowską.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*