Tomasz Gollob nie ma do nikogo pretensji ws. wypadku

Tomasz Gollob liczył się z tym, że uprawiany przez niego sport niesie ze sobą ryzyko poważnych obrażeń ciała fot.Facebook

Prokuratorzy przesłuchali Tomasza Golloba w bydgoskim szpitalu. Zawodnik stwierdził, że jego wolą nie jest prowadzenie postępowania w sprawie, gdyż nie ma do nikogo pretensji ws. wypadku – poinformował prokurator okręgowy w Toruniu Artur Krause.

Czynności procesowe w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Tomasza Golloba podczas zawodów motocrossowych odbywających się 23 kwietnia w Chełmnie prowadzi prokuratura rejonowa w tym mieście.
„W ich ramach przeprowadzone zostało przesłuchanie poszkodowanego. Z wyjaśnień żużlowca wynika, że jest profesjonalistą, który liczy się z tym, że ten sport niesie ze sobą ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała. Pokrzywdzony wskazał, że motocykle przed zawodami przygotowuje praktycznie sam, polega tej mierze głównie na sobie, a zawody i miejsce ich odbywania były przygotowane w pełni profesjonalne” – powiedział prokurator Krause.
Prokurator wyjaśnił jednak, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest z urzędu.
„Szanujemy opinię Tomasza Golloba i jego zeznania będą bardzo ważne dla śledztwa, ale nie możemy zaprzestać dalszych czynności. Będą jeszcze przesłuchani inni świadkowie, a także czekamy na opinię medyczną, która potwierdzi jak poważny jest uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku tego wypadku” – dodał Krause.46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Dwa tygodnie temu został z niej wybudzony.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*