Strefa Kibica w Paryżu pomieści ponad 90 tysięcy ludzi

fot.Facebook

Na Polach Marsowych kibice będą oglądać mistrzostwa na telebimie o wymiarach 420 metrów kwadratowych fot.Facebook

Główna Strefa Kibica mistrzostw Europy, przy Polach Marsowych w Paryżu, pomieści ponad 90 tysięcy osób. Dla kibiców przygotowano 45 punktów gastronomicznych, boisko piłkarskie, a mecze będą oni mogli śledzić na największym telebimie, jaki kiedykolwiek zainstalowano na potrzeby transmisji sportowych.

– Strefa Kibica będzie mogła pomieścić codziennie do 92 300 osób, czyli bardzo dużo i to super sprawa dla miasta – powiedział Jean-Baptiste Cailhau z paryskiego Urzędu Miasta.

Jak przyznał, organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania.

– Poza paryżanami będziemy mieć oczywiście wielu zagranicznych gości i kibiców, a także sporo osób z regionu podparyskiego, które potrzebują odpowiedniego miejsca, by poczuć prawdziwą atmosferę turnieju. Kibice będą mogli oglądać mecze na telebimie o wymiarach 420 metrów kwadratowych, więc to będzie coś niesamowitego. To największy na świecie ekran, jaki kiedykolwiek zainstalowano na potrzeby transmisji sportowych – dodał.

Poinformował, że kibice będą mieć do dyspozycji 45 punktów gastronomicznych.

– Chcieliśmy im oszczędzić niepotrzebnej frustracji i stania wiele godzin w kolejkach, gdyby tych punktów było np. jedynie pięć. Powierzchnia całej strefy to 130 000 metrów kwadratowych. Zatem instalujemy w najpiękniejszym parku Paryża najpiękniejszą Fan-zonę, jaką moglibyśmy sobie wyobrazić – uważa Cailhau.

Jego zdaniem codzienny program wydarzeń w Strefie Kibica będzie niezwykle bogaty.

– Chcieliśmy stworzyć strefę pełną innowacji. Dzięki naszemu partnerowi – firmie Orange – kibice będą mogli skorzystać z darmowego wi-fi na terenie całej strefy. Chodziło też o to, by zaproponować osobom przebywającym w niej wiele interaktywnych zabaw i możliwość reagowania na bieżąco w sieci na to, co się będzie działo podczas meczów czy też poza nimi. Zorganizujemy poza tym trzy duże koncerty. Pierwszy z nich będzie miał miejsce na inaugurację strefy w przeddzień meczu otwarcia. Wystąpi na nim David Guetta. Koncert ten będzie transmitowany na żywo w telewizji. Wystąpi również zespół Muse, a na początku lipca, między ćwierćfinałami a półfinałami, odbędzie się koncert muzyki elektronicznej. Pojawi się zatem u nas wielu znanych zagranicznych artystów – wyliczył przedstawiciel organizatorów.

Wspomniał też, że zainstalowane będzie tymczasowe boisko, o wymiarach 20×40 m, na którym, po uprzedniej rezerwacji, będzie można pograć w piłkę.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*