Stanisław Czerczesow trenerem Legii Warszawa

Facebook

Stanisław Czerczesow ma w tym sezonie zdobyć z Legią mistrzostwo Polski Facebook

Rosjanin Stanisław Czerczesow został we wtorek trenerem piłkarzy Legii Warszawa. Kontrakt został podpisany do końca sezonu – poinformował klub. Zastąpił on na tym stanowisku Norwega Henninga Berga, który prowadził stołeczną ekipę od grudnia 2013 roku.

Prezes Bogusław Leśnodorski na Twitterze umieścił zdjęcie z podpisania umowy. Jest na nim widoczny Czerczesow w momencie podpisania dokumentów. Pod fotografią umieszczono napis: „Dobra atmosfera”.

„Przed nowym trenerem postawiliśmy konkretne zadania, z których najważniejszym jest zdobycie mistrzostwa Polski w bieżącym sezonie” – powiedział, cytowany na oficjalnej stronie klubu, dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

W Warszawie razem z Czerczesowem zameldują się jego asystent Mirosław Romaszczenko, szkoleniowiec bramkarzy Gintaras Stauce i trener od przygotowania fizycznego Władimir Panikow. W dotychczasowym sztabie pozostanie tylko Krzysztof Dowhań, który będzie dzielił się obowiązkami ze Staucem.

– Mamy wspólną wizję rozwoju drużyny oraz kierunku, w którym powinniśmy zmierzać. Jesteśmy klubem, który musi regularnie występować w europejskich pucharach przynajmniej na szczeblu rozgrywek grupowych. Mamy świadomość, że tutaj w pełni na własne konto trener zacznie pracować od przyszłego sezonu – powiedział Leśnodorski.

Stanisław Czerczesow przyjechał do Polski z opinią trenera zamordysty. Na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec piłkarzy Legii Warszawa nie zgadzał się jednak z taką oceną. – Nie prowadzę drużyn ostro, tylko konkretnie – podkreślił.

– Po tym co zobaczyłem na swój temat na polskich stronach internetowych, myślałem, że mnie zatrzymają na granicy. Iwana Groźnego nie znam, więc nie wiem jakie są jego metody szkoleniowe – żartował Czerczesow.

– To jest profesjonalny sport i to rywale wymagają od nas odpowiedniego przygotowania i zaangażowania. Z szacunkiem podchodzę do piłkarzy. Jeśli ktoś gra w Legii, to znaczy, że reprezentuje pewien poziom. Moim zadaniem jest wyciągnięcie z zawodników sto procent ich możliwości. Dopiero jeśli to okaże się za mało będę myślał o wzmocnieniach – dodał, tłumacząc już na poważnie swoją filozofię prowadzenia zespołu.

Czerczesow ma 52 lata i jako zawodnik występował na pozycji bramkarza. Podobnie jak Berg w Blackburn, Rosjanin występował w 1995 roku ze Spartakiem w Lidze Mistrzów w grupie, w której grała także Legia.

Jako trener prowadził m.in. austriackie FC Kufstein (2004) i FC Wacker Tirol (2004-2006), Spartaka Moskwa (2007-2008) i Tereka Grozny (2011-2013). Ostatnio pracował w Dinamie Moskwa, z którego odszedł w lipcu.

Pierwszy mecz Legii z Czerczesowem na ławce 18 października. Wicemistrzowie Polski zmierzą się przy Łazienkowskiej z Cracovią.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*