Śmierć Hernika wskutek przegrzania organizmu

fot.Nicolas Aguilera/EPA

Michał Hernik nie uległ wypadkowi, śmierć nastąpiła wskutek przegrzania organizmu fot.Nicolas Aguilera/EPA

Michał Hernik zmarł wskutek przegrzania organizmu i odwodnienia – poinformowali w czwartek organizatorzy Rajdu Dakar. Polski motocyklista został znaleziony martwy we wtorek na trasie trzeciego etapu z San Juan do Chilecito w Argentynie.

Według komunikatu organizatorów śledztwo w sprawie śmierci Hernika nie jest jeszcze zamknięte, ale w pierwszych konkluzjach wskazano na hipertermię i odwodnienie.

W Argentynie trwają przygotowania do sprowadzenia do Polski zwłok 39-letniego zawodnika. Do Buenos Aires przyleciała małżonka sportowca w celu omówienia procedury. Spotkała się z konsul Joanną Addeo-Krajewską.

– Opierając się na oficjalnym oświadczeniu kierownictwa Rajdu Dakar możemy stwierdzić, że motocyklista nie uległ wypadkowi, a śmierć nastąpiła na skutek przegrzania organizmu. Hernik zjechał z trasy i ściągnął kask – powiedział w rozmowie telefonicznej drugi sekretarz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Buenos Aires Paweł Majkut.

Ciało polskiego motocyklisty znaleziono na 206. kilometrze trzeciego etapu, 300 metrów od trasy, bez kasku. Według organizatorów, na ciele nie było śladów obrażeń, podobnie jak motocykl nie miał widocznych uszkodzeń. Na trasie panował tego dnia ogromny upał.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*