Skandal w Tiranie. Duda trafiony kamieniem, mecz przerwany

Kamień rzucony z trybun trafił w głowę Ondreja Dudę fot.Facebook

Kamień rzucony z trybun trafił w głowę Ondreja Dudę fot.Facebook

Sędzia przerwał mecz Legii Warszawa z FK Kukesi w Tiranie przy wyniku 2:1 w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Kamień rzucony przez kibica z trybun trafił w głowę piłkarza wicemistrzów Polski Ondreja Dudę. Spotkanie nie zostało wznowione.

Mecz od samego początku był bardzo nerwowy. Do incydentu, po którym sędzia postanowił przerwać spotkanie doszło w 52. minucie, tuż po tym jak Jakub Rzeźniczak strzelił gola na 2:1. Duda padł nagle na murawę i został zniesiony na noszach. Po chwili, z obandażowaną głową, chciał wrócić na boisko. W międzyczasie Michał Kucharczyk podniósł kamień, którym słowacki zawodnik został trafiony i przekazał go sędziemu.

Arbiter po rozmowach z delegatem UEFA postanowił przerwać spotkanie. Drużyny zeszły do szatni. Na razie nie wiadomo, czy Legii zostanie przyznany walkower.

W pierwszej połowie bramkę dla Legii zdobył Węgier Nemanja Nikolic (29). Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira Santos (49), a potem na 2:1 dla wicemistrzów Polski strzelił Rzeźniczak.

Pierwszych 44 minut meczu nie pokazywała żadna telewizja. Jak się okazało, awarię miał wóz transmisyjny, z którego miał iść sygnał także do Polski. W przerwie spotkania doszło do zamieszek na trybunach, ale te bardzo szybko zostały opanowane.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*