Roger Federer i Serena Williams otrzymali nagrody Laureus

Roger Federer: to był dla mnie niezapomniany rok i te dwie nagrody będą mi o tym przypominać fot.Sebastien Nogier/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Tenisiści Roger Federer i Serena Williams otrzymali w Monte Carlo nagrody Laureus, wyróżnienia dla najlepszych sportowców roku. Szwajcar po raz piąty został uhonorowany tą nagrodą, Amerykanka – po raz czwarty.

36-letni Federer zwyciężył również w kategorii powrót roku. W ubiegłym sezonie triumfował w Australian Open i w Wimbledonie, a w tym powtórzył sukces z Melbourne i po ponad pięciu latach powrócił na pierwsze miejsce w rankingu ATP.

„To był dla mnie niezapomniany rok. Powróciłem po bardzo trudnym 2016 roku i te dwie nagrody będą mi o tym przypominać” – powiedział Federer, który wcześniej otrzymał statuetki Laureusa w kategorii sportowiec roku cztery razy z rzędu w latach 2005-08. We wtorek stał się pierwszym pięciokrotnym laureatem nagrody. Czterokrotnie wygrywał ten plebiscyt jamajski sprinter Usain Bolt.

Serena Williams, która jest rówieśniczką Federera, w styczniu ubiegłego roku w Australian Open zdobyła swój 23. wielkoszlemowy tytuł, a we wrześniu urodziła pierwsze dziecko, córkę Alexis.

Nagrody Laureus rozdawane są od 2000 roku. Pomysłodawcą był ówczesny prezydent RPA Nelson Mandela. Kandydatów zgłaszają dziennikarze z całego świata. Laureatów wybiera panel złożony z 55 byłych słynnych sportowców. W tym gronie są m.in. tenisiści Boris Becker i Martina Navratilova oraz biegacz, obecnie szef IAAF, Sebastian Coe.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*