Rio: wściekli kibice czekają godzinami na odbiór biletów z redystrybucji

fot.Antonio Lacerda/EPA

Kibice po odbiór biletów muszą czekać w długiej kolejce fot.Antonio Lacerda/EPA

Długa kolejka i kilka godzin czekania – na to muszą być przygotowani kibice, którzy za pośrednictwem firmy CoSport kupili z redystrybucji bilety na igrzyska w Rio de Janeiro i zdecydowali się na odbiór osobisty. Większość z nich reaguje wściekłością.

Amerykańska firma CoSport jest autoryzowanym redystrybutorem wejściówek na igrzyska dla fanów sportu z USA, Australii i kilku innych krajów. Kupujący bilety mieli do wyboru dwie opcje – przesyłkę do domu za dodatkową opłatą lub odbiór na miejscu w Rio. Drugi z wariantów był jedyną dostępną możliwością, jeśli do zakupu doszło po określonym terminie.

Ci, którzy zdecydowali się na odbiór osobisty, stali długo w kolejce. Jak relacjonowali dziennikarzom, w czwartek ponad 100 sfrustrowanych osób spędziło w niej ponad pięć godzin.

– To niedorzeczne – ocenił krótko 68-letni Amerykanin Tom Shorkey, który odebrał wejściówki po czterech godzinach czekania.

Australijczyk Mark Lancer po pięciu godzinach nadal nie dostał jeszcze swoich kart wstępu.

Przy okazji igrzysk w Londynie w 2012 roku CoSport również zebrała wiele krytycznych opinii za zbyt długie oczekiwanie w kolejce po bilety. Wówczas trwało ono nawet sześć godzin.

W ofercie firmy nie ma biletów w formie elektronicznej.

Wejściówki na igrzyska w Brazylii, które rozpoczną się oficjalnie w piątek, cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem niż dwie poprzednie edycje letnich zmagań olimpijskich. Wciąż kupić można jeszcze 1,2 mln wejściówek. Organizatorzy poinformowali w czwartek, że przekażą do publicznych szkół 280 tys. kart wstępu.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*