Strona głównaSportRio: piłkarze Argentyny odpadli z turnieju po fazie grupowej

Rio: piłkarze Argentyny odpadli z turnieju po fazie grupowej

-

Piłkarze Argentyny tylko w meczu z Algierią mieli powody do radości fot.Orestis Panagiotou/EPA

Piłkarska reprezentacja Argentyny, która ma w dorobku dwa złote medale olimpijskie, nie awansowała z grupy D na igrzyskach w Rio de Janeiro. W środę Argentyńczycy zremisowali z Hondurasem 1:1, który awansował do ćwierćfinału wraz z Portugalią.

Dwukrotni mistrzowie olimpijscy (2004 w Atenach i 2008 w Pekinie) do awansu potrzebowali zwycięstwa z Hondurasem. Jednak od 75. minuty przegrywali po bramce z rzutu karnego Anthony’ego Lozano. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Mauricio Martinez.

Oba zespoły nie wykorzystały po rzucie karnym. W końcówce pierwszej połowy „jedenastkę” zmarnował kapitan Hondurasu Bryan Acosta, a pięć minut po zmianie stron jego +wyczyn+ powtórzył rozgrywający reprezentacji Argentyny Angel Correa.

W drugim spotkaniu w grupie D Portugalia zremisowała 1:1 z Algierią. Dzięki temu Portugalczycy z siedmioma punktami zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D. Argentyna i Honduras mają po cztery oczka, ale ten drugi zespół ma lepszy bilans bramek.