Rio – australijskie piłkarki wodne z infekcją wirusową

fot.Koen van Weel/EPA

Infekcja bakteryjna piłkarek wodnych Australii jest kolejnym pechowym przypadkiem sportowców tego kraju przed igrzyskami w Riofot.Koen van Weel/EPA

Cztery australijskie piłkarki wodne, które przygotowują się do olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro, cierpią na problemy z żołądkiem i jelitami. Najbliższe 48 godzin spędzą z dala od pozostałej części drużyny.

Zawodniczki w poniedziałek podróżowały ze zgrupowania w Rzymie do Brazylii.

– Zdecydowaliśmy się ulokować je w innym miejscu zamieszkania, zanim wprowadzą się do wioski olimpijskiej. Na razie będziemy je izolować – zapowiedziała szefowa misji australijskiej Kitty Chiller.

Reprezentantki tego kraju zdobyły przed czterema laty w Londynie brązowy medal. Rywalizację w Rio rozpoczną 9 sierpnia.

Rozmaite badania, m.in. agencji AP, pokazują, że tego typu problemy mogą przydarzyć się wielu sportowcom także podczas igrzysk. Brazylijskie media poinformowały, że powietrze w Rio jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż wynikało to z zapowiedzi organizatorów. W złym stanie jest również woda w niemal wszystkich zbiornikach wokół miasta, w tym na popularnej plaży Copacabana.

To nie są pierwsze problemy Australijczyków przed inauguracją igrzysk. Najpierw narzekali na fatalne warunki mieszkaniowe, m.in. na zapchane toalety i niezabezpieczone przewody, później w piwnicy ich budynku wybuchł pożar, a w poniedziałek okazało się, że zostali okradzeni w pokojach. Zginął im laptop i kilka sztuk odzieży sportowej.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*