Strona głównaSportRekordowa liczba bramek strzelanych w końcówkach meczów

Rekordowa liczba bramek strzelanych w końcówkach meczów

-

Francuzom najczęściej udawało się zdobyć bramki w ostatnich minutach meczów fot.Peter Powell/EPA

Na czym polega gra do końca udowadniają piłkarze reprezentacji uczestniczących w mistrzostwach Europy we Francji. Częściej niż w co drugim meczu strzelane są gole po upływie 85. minuty. Takich bramek padło już 12 w 20 spotkaniach.

Od 86. do 90 minuty na listę strzelców wpisywali się czterej zawodnicy: Węgier Zoltan Stieber (gol na 2:0 z Austrią), Hiszpan Gerard Pique (1:0 z Czechami) oraz Francuzi Dimitri Payet (2:1 z Rumunią) i Antoine Griezmann (1:0 z Albanią), a także w piątek 17 czerwca Włoch Eder (1:0 ze Szwecją).

Natomiast w doliczonym czasie gry do siatki rywali trafiał znów Payet (na 2:0 z Albanią), a także Włoch Graziano Pelle (2:0 z Belgią), Niemiec Bastian Schweinsteiger (2:0 z Ukrainą), Rosjanin Wasilij Bierezucki (1:1 z Anglią), Anglik Daniel Sturridge (2:1 z Walią), Niall McGinn z Irlandii Północnej (2:0 z Ukrainą) oraz Czech Tomas Necid z rzutu karnego (2:2 z Chorwacją).

Cztery lata wcześniej, podczas polsko-ukraińskiego Euro, w pierwszych 24 spotkaniach strzelono zaledwie cztery gole po 85. minucie. W 2004 i 2008 roku było ich po 11, zaś w 1996 i 2000 – po 7.