Rally Monza Show – Kubica drugi, Rossi liderem po drugim dniu

fot.Ahmad Yusni/EPA

Robert Kubica w Rally Monza Show ustępuje jedynie motocyklowemu mistrzowi świata Valentino Rossiemu fot.Ahmad Yusni/EPA

Robert Kubica jadący Fordem Fiestą WRC jest drugi po siedmiu odcinkach specjalnych Rally Monza Show, imprezy rozgrywanej na terenie jednego z najbardziej znanych torów wyścigowych w Europie. Prowadzi Włoch Valentino Rossi (Ford Fiesta WRC).

Mistrz świata WRC-2 w 2013 roku zdecydowanie wygrał ostatni, sobotni odcinek specjalny o długości 10,1 km, odrobił do Rossiego ponad 9 s i przed ostatnim dniem traci do motocyklowego mistrza świata 7,2 s.

Pilotem Kubicy jest Włoszka Alessandra Benedetti, która od sześciu lat startuje w rajdowych mistrzostwach Włoch. Z nią jednak krakowianin jedzie tylko w tej imprezie. Jak przyznał, jeżeli zdecyduje się w przyszłym roku zostać nadal w rajdowych mistrzostwach świata, jego pilotem będzie nadal Maciej Szczepaniak.

Po siedmiu OS-ach Rossi ma 7,2 przewagi nad Kubicą, na trzeciej pozycji jest Włoch Tony Cairoli (Citroen DS3 WRC), który traci do lidera 1.42,1.

W niedzielę zaplanowano jeszcze dwa odcinki specjalne i na zakończenie Masters Show.

W ubiegłym roku w klasie WRC na Monzie zwyciężył Hiszpan Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata uplasował się na 10. pozycji. Kubica był w nich 16., a po raz drugi z rzędu tytuł zdobył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*