Rajdowe MŚ – Neuville liderem w Mikołajkach

Thierry Neuville wyprzedza o 1.3 s. Estończyka Otta Tanaka fot.Nikos Mitsouras/EPA

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) prowadzi w 74. Rajdzie Polski, 8. rundzie mistrzostw świata po pierwszym dniu. Ostatni piątkowy odcinek specjalny na torze Mikołajki Arena wygrał, tak jak pierwszego dnia, Brytyjczyk Elfyn Evans jadący Fordem Fiestą WRC.

W piątek Evans uzyskał 1.44,3 i poprawił swój czas z czwartku o 0,1 s. Drugi rezultat – 1.44,8 miał Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC), a trzeci Neuville – 1.45,00. Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC), obrońca tytułu i lider klasyfikacji generalnej MŚ zanotował siódmy rezultat – 1.46,2, gorszy od Evansa o 1,9 s.

Ogier jechał w pierwszej parze z Neuvillem i był od niego wolniejszy o 1,2 s. Francuz na mecie etapu przyznał, że z piątkowych wyników nie jest zadowolony.

„Nie będę narzekał na warunki atmosferyczne, bo wszyscy mamy takie same, ale dzisiaj nie jechało mi się dobrze. Jutro już nie będę jechał pierwszy i czyścił rywalom trasy, liczę na to, że moje czasy będą lepsze” – powiedział.

W klasyfikacji generalnej rajdu po dziewięciu odcinkach specjalnych (jeden piątkowy – Wieliczki 2 – został odwołany ze względów bezpieczeństwa), Neuville prowadzi z przewagą 1,3 s nad Tanakiem. Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC) ze stratą 6,6 s. Na czwartej pozycji plasuje się Ogier, ale jest wolniejszy od Belga już o 35,1 s.

W sobotę załogi czeka dziewięć odcinków specjalnych, w tym najdłuższy w rajdzie Pozezdrze, ponad 24-kilometrowy, przejeżdżany dwukrotnie. Start do pierwszego OS Baranowo (15,5 km) zaplanowano na godz. 8.08. Prognoza pogody na sobotę nie jest jednak dobra. Przewidywane są nadal opady deszczu i dość silny wiatr.

W klasyfikacji generalnej z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Wojciech Chuchała (Ford Fiesta R5), zajmujący 21. pozycję. Tuż za nim plasuje się Łukasz Pieniążek (Peugeot 208 T16 R5).

W WRC2 liderem jest Norweg Ole Christian Veiby (Skoda Fabia R5), a Chuchała jest szósty.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*