PZPS podał skład wąskiego grona kandydatów na trenera reprezentacji mężczyzn

fot.Jacek Bednarczyk/EPA

Mauro Beruto jest jednym z czterech kandydatów do objęcia funkcji trenera reprezentacji polskich siatkarzy fot.Jacek Bednarczyk/EPA

Włosi Mauro Berruto i Ferdinando di Giorgi, Bułgar Radostin Stojczew oraz Argentyńczyk Marcelo Mendez są w gronie kandydatów na trenera męskiej reprezentacji, z którymi zostaną przeprowadzone bezpośrednie rozmowy – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Jak zaznaczono w komunikacie PZPS, zespół ds. wyboru szkoleniowca biało-czerwonych, któremu przewodniczy prezes związku Jacek Kasprzyk, do kolejnego etapu zakwalifikował także Włocha Angelo Lorenzettiego, ale ten z powodów osobistych wycofał swoją aplikację.

„Podczas indywidualnych rozmów zespół chce poznać koncepcje prowadzenia kadry narodowej mężczyzn, stawiane drużynie cele oraz ustalić warunki współpracy” – wyliczono w oświadczeniu.

Do końca października PZPS przyjmował zgłoszenia od szkoleniowców, którzy chcieliby poprowadzić reprezentację seniorów, przejmując funkcję po Stephane Antidze. Związek nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Francuzem.

Na początku listopada poinformowano, że nadesłano 16 aplikacji, wśród których nie było oferty od polskich trenerów.

Najlepiej znany kibicom w kraju jest di Giorgi, który od ubiegłego roku prowadzi Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Stojczew w latach 2010-12 prowadził swoją drużynę narodową, a największe sukcesy klubowe odnosił wraz z Itas Diatec Trentino, w którym nadal pracuje. Berruto w latach 2010-15 z kolei pracował z ekipą Italii, która pod jego wodzą wywalczyła m.in. brązowy medal olimpijski w Londynie oraz dwa srebrne krążki mistrzostw Europy.

Po losowaniu grup mistrzostw Europy 2017, które odbędą się w Polsce, Kasprzyk w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że jednym z poważnych kandydatów jest Mendez, który trenuje obecnie brazylijski klub Sada Cruzeiro.

– Piłka jest po jego stronie. Zgłosił się, przeszedł wstępną kwalifikację, zobaczymy czy przyjmie warunki, które mu zaproponujemy – zaznaczył prezes PZPS.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*