Strona głównaSportPuchar Narodów Afryki: Tunezja Kasperczaka pozostaje w grze

Puchar Narodów Afryki: Tunezja Kasperczaka pozostaje w grze

-

Mecz Tunezji z Algierią był jednym z najciekawszych w tegorocznej edycji PNA fot.Gavin Barker/EPA

Bramki: dla Tunezji – Aissa Mandi (50-samob.), Naim Sliti (66-karny); dla Algierii – Sofiane Hanni (90+1).

Podopieczni Kasperczaka w pierwszym meczu turnieju w Gabonie ponieśli porażkę z Senegalem 0:2. Spotkanie z Algierią musieli więc wygrać, aby zachować szanse awansu do ćwierćfinału. Rywale byli w lepszej sytuacji po remisie z Zimbabwe 2:2.

Mecz we Franceville był jednym z najciekawszych w tegorocznej edycji PNA. W pierwszej połowie gole nie padły. Na początku drugiej Algierczyk Aissa Mandi tak niefortunnie próbował przeciąć dośrodkowanie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 66. minucie Naim Sliti wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie Tunezji. Jedyną bramkę dla Algierii zdobył Sofiane Hanni dopiero w 91. minucie.

70-letni Kasperczak prowadzi reprezentację Tunezji od lipca 2015 roku. Polski szkoleniowiec trenował w przeszłości wiele afrykańskich zespołów – m.in. właśnie Tunezję, którą w 1996 roku doprowadził do wicemistrzostwa Afryki. Z Wybrzeżem Kości Słoniowej zajął trzecie miejsce dwa lata wcześniej, a z Mali – czwartą lokatę w 2002 roku.

W drugim meczu grupy B Senegal pokonał Zimbabwe 2:0 i zakwalifikował się do ćwierćfinału. (PAP)