Puchar Davisa – Federer zapewnił Szwajcarom pierwszy triumf

Puchar Davisa był jedynym trofeum, którego w swojej kolekcji nie posiadał Roger Federer fot.Yoan Valat/EPA

Puchar Davisa był jedynym trofeum, który nie był jeszcze w posiadaniu Rogera Federera fot.Yoan Valat/EPA

Szwajcaria pokonała w Lille Francję 3:1 w finale tenisowego Pucharu Davisa i po raz pierwszy w historii zdobyła to trofeum. O triumfie Helwetów zdecydowało niedzielne zwycięstwo Rogera Federera nad Richardem Gasquetem 6:4, 6:2, 6:2.

Występ wicelidera światowego rankingu Federera w finale długo stał pod znakiem zapytania ze względu na ból w plecach. W piątek uległ co prawda Gaelowi Monfilsowi 1:6, 4:6, 3:6, ale w sobotę wspólni ze Stanem Wawrinką wywalczyli punkt w deblu, a w niedzielę przypieczętował sukces swojej drużyny.

Francuzi w ostatniej chwili zdecydowali, że przeciw Federerowi zagra Gasquet, który zastąpił Jo-Wilfrieda Tsongę.

Rozegranie drugiego niedzielnego meczu pomiędzy Wawrinką a Monfilsem nie było konieczne do wyłonienia zwycięzcy.

Finał był rozgrywany na stadionie piłkarskim. Pierwszy pojedynek singlowy w piątek Wawrinki z Tsongą obejrzało 27 432 widzów, co jest nowym rekordem frekwencji. W 2004 roku finał rozgrywek o Puchar Davisa między Hiszpanią i USA w Sewilli oglądało na żywo 27 200 osób.

Wyniki finału Pucharu Davisa:
piątek
Jo-Wilfried Tsonga - Stan Wawrinka 1:6, 6:3, 3:6, 2:6
Gael Monfils - Roger Federer 6:1, 6:4, 6:3
sobota
Julien Benneteau, Richard Gasquet - Roger Federer, Stan Wawrinka 3:6, 5:7, 
4:6
niedziela
Richard Gasquet - Roger Federer 4:6, 2:6, 2:6 

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*