Strona głównaSport Popis Ronaldo w wygranym meczu Realu

Popis Ronaldo w wygranym meczu Realu

-

Cristiano Ronaldo fot.Manuel Brouqer/EPA
Statystyki, które kreuje Cristiano Ronaldo to szaleństwo fot.Manuel Brouqer/EPA

Cristiano Ronaldo zdobył trzy bramki dla lidera Realu Madryt w wygranym 3:0 meczu z Celtą Vigo w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. W La Liga Portugalczyk strzelił już 200 goli, a w sobotę zaliczył rekordowy 23. hat-trick w tych rozgrywkach.

Portugalski piłkarz trafił do bramki rywali w 36. z rzutu karnego, 65. i 81. minucie. Z dorobkiem 23 trafień prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców obecnego sezonu hiszpańskiej ligi.

Dziennik „Marca” określił Ronaldo mianem „Mister hat-trick”. Pod tym względem zawodnik Realu wyprzedza o trzy słynnego Argentyńczyka Lionela Messiego (20).

– Statystyki, które produkuje Cristiano, to szaleństwo. Szczerze mówiąc, wspólna gra z takim piłkarzem w Realu jest zaszczytem. Trzeba wymyślić nowe słowa, które go zdefiniują. Bije wszystkie rekordy, prawdopodobnie znajduje się w najlepszej formie w swojej karierze – przyznał klubowy kolega Portugalczyka Sergio Ramos.

Do historii po raz kolejny przeszedł również ich zespół. „Królewscy” odnieśli 18. z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Dzięki temu wyrównali rekord Hiszpanii, należący dotychczas do Barcelony, która zaliczyła podobną serię od października 2005 do stycznia 2006 roku.

Zwycięstwo w sobotę odnieśli także mistrzowie kraju, piłkarze Atletico Madryt, którzy wygrali na wyjeździe z Elche 2:0. Polskiego bramkarza Przemysława Tytonia pokonali Jose Maria Gimenez w 16. minucie oraz Mario Mandzukic krótko po przerwie.

W tabeli lider Real zgromadził 36 punktów, o cztery wyprzedza Atletico i o pięć Barcelonę, która w niedzielę – w derbowym spotkaniu – podejmie Espanyol.