Polska – Iran 3:0 – udany debiut De Giorgi. Pożegnanie Ignaczaka

Krzysztof Ignaczak rozegrał w kadrze narodowej 321 meczów fot.Maciej Kulczyński/EPA

Polscy siatkarze pokonali Iran 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) w towarzyskim meczu rozegranym w katowickim Spodku. W roli szkoleniowca biało-czerwonych zadebiutował Włoch Ferdinando De Giorgi, a pożegnał się z kadrą libero Krzysztof Ignaczak.

Irańczycy w niedzielę zagrają w Jastrzębiu–Zdroju towarzysko z Australią, której selekcjonerem jest trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew.39-letni Ignaczak występował w kadrze narodowej w latach 1998-2014 (321 meczów). Wywalczył m.in. mistrzostwo świata (2014), mistrzostwo Europy (2009) i triumfował w Lidze Światowej (2012). Reprezentował barwy m.in. AZS Częstochowa (2000-03), Skry Bełchatów (2003-07) oraz Asseco Resovii (2007-16).

Rozpoczął sobotni mecz w podstawowym składzie, podczas pierwszej przerwy technicznej zmienił go Paweł Zatorski. „Igła” po meczu został jeszcze raz pożegnany przez kibiców. A od kolegów z kadry dostał… stóg siana, w którym musiał szukać wielkiej igły.

„Kocham siatkówkę, postaram się przy niej zostać” – mówił wyraźnie wzruszony zawodnik.

Od kapitana biało-czerwonych Michała Kubiaka „oberwał” okolicznościowym tortem, a widzowie odśpiewali mu „Sto lat”. We wrześniu w tym samym miejscu kończył reprezentacyjną karierę rozgrywający Paweł Zagumny. Wtedy mecz Polska – Reszta Świata obejrzało około 10 tysięcy widzów, w sobotę w katowickiej hali była podobna liczba.

Polaków w czerwcu czekają zmagania w Lidze Światowej. Rozgrywki rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca. Biało-czerwoni polecą na turniej do włoskiego Pesaro, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Brazylią. Tydzień później czeka ich podróż do Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane’a Antigę Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach i Łodzi z Amerykanami, Iranem i Rosją. Turniej Final Six zaplanowany jest między 28 czerwca a 2 lipca w Brazylii.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*